RISING STORM – The State of Being (CD/EP – 2022)

Německá (melodic) metalová skupina RISING STORM od dob vydání debutu „Tempest“ (2013) dlouhý čas nic zásadního nevydala, „paběrkovala“ pouze v rámci singlových připomenutí. To všechno se dotyčným podařilo stlačit do letošního roku, přičemž finálním produktem je toto EP o čtyřech položkách (poněkud zbytečný prolog „Solid“ nepočítám).

Přiznám se, nechtěl jsem být vůči kapele kdovíjak předpojatý, ovšem samotný název ve mně určité představy probouzel, pochopitelně v tom spíše negativním pohledu. Nakonec jsem ale spíše překvapen a potěšen. RISING STORM dokáží v rámci klasického power metalu zaujmout, aniž by se museli schovávat za klasická klišé. Ano, i něco málo z tohoto tu bezpochyby najdeme, ovšem jistá civilnost kapele bezpochyby sluší. Zpěv není nikterak přehnaně poplatný žánru, zdobí ho naopak vlídnost a přirozenost. Další plusový bod bych přidal hned za členitost všech pěti skladeb, dá se říci, že každá je docela jiná.

I navzdory tomu, že se kapela drží výše uvedeného stylu, nerezignovala na pohled do „jiných oken“. Např. v úvodní „Illusive“ kdyby chrčel kovaný „growler“, s určitostí bychom ji mohli zařadit do ranku deathmetalového. Skvěle hraje i šlapavá „Furious“, která mi svou hráčskou flexibilitou připomíná první nahrávky STONE SOUR, ostatně teď si uvědomuji, že něco podobného se dá říci i o čistých vokálech. Ten Corey Taylor tam je někde schovenej…???? Každopádně moc fajn počin. RISING STORM pro ukázku svých kvalit toho vpravdě moc nepotřebovali. Parádní zvuk, skvělé hráčské výkony, obstojné „písničky“, jež neomrzí. V tomhle je výhoda kratších materiálů. Vskutku velmi příjemný materiál!

Skladby: Illusive, Furious, Solid, Amorphous, Scorched

Sestava: Tobias Alexander – kytara, zpěv; Karl Bormann – baskytara, zpěv; Erik Haus – bicí

ALL

https://risingstorm-music.com/

https://www.facebook.com/RisingStormOfficial

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *