Rapmetaloví MONASTE se dostávají s Rozbuškou do nové etapy!

Rakovnicko-stochovská rapmetalová kapela MONASTE navazuje na své loňské album Rány od krys novým singlem Rozbuška. V únoru letošního roku ho zveřejnila na svém YouTube kanálu, profilu na Bandzone a sociálních sítích. Fanoušci se písně brzy dočkají také na Spotify, iTunes a podobných platformách.

„Singl, který vypráví o nenapravitelném rváči, jsme začali dávat dohromady už minulý rok. Poprvé jsme jeho vydání avizovali v rozhlasovém pořadu Petra Kůsy Rock Music, kam jsme zavítali v rámci propagace naší první dlouhohrající desky,“ říká jeden z hlasů kapely a textař Jiří Štraub.

„Rozbuška pro nás znamená milník. Její vydání totiž v historii MONASTE symbolizuje začátek přerodu ze studiového projektu do podoby plnohodnotné kapely. Momentálně totiž nacvičujeme živé verze našich skladeb s novými členy,“ dodává skladatel, producent a kytarista Jakub Bečvář (ex-Jarraraca).

Do skupiny totiž k Bečvářovi, Štraubovi a zpěvákovi Tomášovi Weiglovi přibyli baskytarista Michal Štengl (Fret aj.) a bubeník Václav Hejda (Jamaron, Fret aj.). Monaste se s nimi chtějí představit na koncertních pódiích, ovšem zatím neupřesňují, kdy přesně k tomu dojde.

„Záleží především na tom, jak rychle se stihneme sehrát. Abychom se vedle sebe na pódiu cítili sebejistě, potřebujeme si na sebe zvyknout. Na album Rány od krys jsme od lidí slyšeli spoustu pozitivních reakcí. Fanoušci si nezaslouží, abychom je na koncertech zklamali odbytou přípravou,“ vysvětluje Bečvář.

Monaste vznikli v létě roku 2018 jako studiový projekt hudebníka Jakuba Bečváře a publicisty, textaře a spisovatele Jiřího Štrauba. Po chvíli se ke dvojici přidal zpěvák Tomáš Weigl, a společně pak nahráli kolekci Rány od krys, na níž si zahostoval také raper Matego.

https://www.facebook.com/monasteofficial

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *