První letošní kniha ze stáje MetalGate? Rozsáhlá biografie legendárních PARADISE LOST!

PARADISE LOST jsou bezesporu fenomén světového metalu. Legenda s rozsáhlým katalogem nezapomenutelných a velmi úspěšných nahrávek, průkopníci, kteří s chutí rozšiřovali své hudební hranice a hledali nové cesty. Jaký byl jejich příběh? Detailní odpověď dá českým fanouškům autorizovaná biografie s názvem Bez oslav: Oficiální příběh PARADISE LOST, jejíž autorem je David E. Gehlke. O české vydání knihy z roku 2019 se již začátkem února postará pražský MetalGate.

„PARADISE LOST jsou i u nás velmi oblíbená kapela, takže věříme, že vydáním této rozsáhlé knihy fanoušky potěšíme. A nejen je, publikace je samozřejmě i zajímavou sondou do historie doom/gothic metalu,“ říká Ondřej Šmejkal z MetalGatu. „Za zmínku stojí, že české vydání je oproti originálu rozšířené o desku Obsidian, aby byla kniha co nejaktuálnější. O doplnění se postaral samotný autor.“

Jak bylo řečeno, biografie je autorizovaná. „Vznikla s plným zapojením kapely. Členové PARADISE LOST spolu se svým managementem mi v průběhu celého procesu vycházeli plně vstříc, čímž mi umožnili neomezený přístup do jejich světa,“ uvádí David E. Gehlke. „Pánové neustále prokazovali smysl pro pokoru a otevřenost, což z psaní této knihy udělalo čirou radost.“

Příběh Paradise Lost se roztáhl na 340 stran. Nechybí ani řada fotografií z celé historie kapely. Česká verze vyjde koncem února. Už nyní si ji mohou zájemci předobjednat na webu www.metalgate-eshop.cz.

MetalGate tímto počinem pokračuje ve vydávání překladů zajímavých metalových knih ze zahraničí. Velmi pozitivní ohlas má například série o black metalu z dílny Dayala Pattersona či biografie zpěváka Ronnieho Jamese Dia (Dio, Black Sabbath, Rainbow), přičemž obojí se dočkalo i opakovaných dotisků. Důraz je ale kladen i na českou scénu, letos vyjde též druhý díl série Dělníci kovu.

https://www.metalgate.cz/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *