PRISON OF MY LIFE – Madhouse (CD – 2020)

Před čtvrtstoletím byla mapa slovenského death metalu obsazena ze všech zeměpisných stran. Co kapela, to pojem, co nahrávka, to vysoká kvalita. Jasně, konkurence ze zahraničí ještě zdaleka nebyla taková, posluchač si musel vystačit s tím co je, ovšem stejně mám s odstupem času dojem, že celá ta velká vlna měla v sobě něco speciálního.

Když se tedy řekne „slovenský death metal“, vždy se mi v hlavě rozjasní něco obdobného. Inu, tomu se říká deathmetalová senilita. Štěstí, že toto se zdaleka netýká poměrně nového ansámblu z Nitry, říkající si PRISON OF MY LIFE. Že by chalani svoji činnost kdoví jak propagovali, to se opravdu říci nedá. Nicméně i v těch „devadesátkách“ byly kapely, které jednoduše bavilo hrát, nic víc kolem je nezajímalo. PRISON OF MY LIFE to mají pravděpodobně stejně, nicméně debutovou desku „Madhouse“ se jim podařilo i tak zrealizovat důstojným způsobem.

Řekl bych, že i zde se určitým způsobem objevuje jakýsi „slovanský metalový pud“, jímž se kapela přece jen odlišuje od zbytku světa. Odkaz místní staré školy je v jejich hudbě patrný, nemluvě o celé řadě dalších světových vzorů. Nejvíce v tvorbě souboru slyším hlavně legendární Švédy ENTOMBED, takový ten jadrný kytarový „drajf“. Rovněž melodické linky mají hodně blízko ke švédskému pojetí death metalu, dá se říci, že z hlediska „obkreslování“ jsou PRISON OF MY LIFE velmi dobrými učedníky.

Na můj vkus je zde ale přece jen hodně málo osobitých zářezů, i vokalista se zjevně snažil co nejvíce situovat do svých vzorů… zkrátka a dobře, člověk si musí při poslechu často říkat, že tohle všechno už někdy někde slyšel. Pravda, ne úplně všechny kapely jsou schopny takto bezproblémové prezentace. PRISON OF MY LIFE si navíc zaslouží pochvalu už jen z toho důvodu, že „Madhouse“ je jejich čistokrevný debut. Přiznávám se, od současných nahrávek očekávám přece jen o dost víc, ovšem kdyby mi desku kdokoliv pustil do sluchátek, nebudu mít s poslechem vůbec žádný problém. PRISON OF MY LIFE moc dobře vědí, co dělají a pro koho…

ALL

https://www.facebook.com/prisonofmylife

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *