Post-rockoví TENGRI natočili novou desku. Kontinuum vyjde v červnu na vinylu

Pražští Tengri se po dvou letech od splitka s kapelou DROM přihlásí s novým studiovým materiálem. Nahrávka bude mít název Kontinuum a vyjde na vinylu u labelu MetalGate. Hudebně TENGRI budou pokračovat ve své post-rockové cestě. Fanoušci se tak opět mohou těšit na silnou atmosféru a velkou dávku emocí.

„Nahrávání, mix a master jsme si udělali svépomocí, zejména kytarista Jarda na tom nechal hodně času. Myslím si, a už mi to potvrdilo i několik kamarádů, co album slyšeli, že se nám podařilo zachytit náš koncertní zvuk, proto mi přijde deska docela autentická,“ uvádí baskytarista Martin. Zajímavá je bezesporu dramaturgie alba, kdy kapela skladby seřadila chronologicky, jak je v posledních letech skládala. Je tak zachycen její postupný vývoj. „Je to takový odraz našich životů,“ říká Martin a dodává, že se do desky otiskla i pohodová atmosféra, která v TENGRI vládne. Jedná se především o partu kamarádů, kterou společné hraní baví a naplňuje.

TENGRI mají rádi NEUROSIS, což jejich hudba reflektuje. „Lidé nám na koncertech občas připomínají i Godspeed You! Black Emperor, což je další kapela, kterou posloucháme. Vlivy zmíněných skupin v naší hudbě zřejmě slyšet jsou, ale netroufnul bych si nás k nim přirovnávat,“ usmívá se Martin. Tengri mají na kontě několik nahrávek, mezi nimiž nechybí ani vinylové edice. Další asfaltový kousek do sbírky jim přibude už brzy. Čekání si můžete zkrátit poslechem zmíněného splitka s Drom, které mělo výbornou odezvu u fanoušků i kritiků. Nahrávka je dostupná on-line, zároveň je pořád k dostání LP, které můžete objednat například na www.metalgate-eshop.cz.

A pokud byste si rádi Tengri poslechli naživo, můžete tak učinit například 9. června v Klubovně v pražských Dejvicích. Na benefiční koncertě na podporu organizace Pohoda dále zahrají Schrödingerova kočka a Crayfish.

https://www.facebook.com/monketengri

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *