POPPY SEED GRINDER – Promo 2014 (mCD-2014)

POPPY SEED GRINDER vydali řadové CD naposledy v roce 2008 a od té doby o nich nebylo příliš slyšet. Jejich diskografie sice vykazuje ještě jedno třískladbové demo z roku 2009, ale to je do jisté míry jen taková decentní muška, která nad podřimujícím intermezzem nemohla nic zásadního změnit. V průběhu roku 2014 se však trojka – Honza (basa, vokál), Yarda (kytara), Dharm (bicí) – rozhodla pro další připomenutí (dříve známého jména) a natočila takovou předzvěst dalšího řadového alba, jež by mělo vyjít ještě letos.

Samotné „Promo 2014“ je ale vpravdě hodně decentní ochutnávkou, vždyť všechny tři skladby se vešly pod jedenáct minut, čili na nějaké obšírnější hodnocení si skutečně netroufám. Nicméně mám dojem, že POPPY SEED GRINDER znějí poněkud přímočařeji, zachováno bylo deathmetalové fluidum i grindová rachota, kterou ovšem poněkud prosvítila zběsilost hard coru, možná i punku.Předně jde však o to, že všechny tři skladby jsou zřetelně tlačeny do roviny snadnější zapamatovatelnosti, a to především díky skvěle zvládnutému vokálu, který se snaží skladby vždy vygradovat prostřednictvím refrénů, ostatně není nad to, když se zpěváci tohoto žánru nebojí frázování, je jim dobře rozumět, aniž by byla potlačena celková brutalita.

Domnívám se, že tahle jakost kapele jednoznačně prospívá, a protože má promo opravdu parádní sound, působí výsledek nebývale svěže, přestože vyvstává otázka, jestli by třeba právě takhle měla vypadat celá nová deska…. Nicméně i tyto tři ukázky naznačují, že POPPY SEED GRINDER našli poměrně rychle novou cestu, která by je mohla snadno a rychle dovést k místu, kde byla jejich nit před lety přetržena. Proti téhle porci přirozené bestiality tedy nemám nejmenších námitek, spíš jsem až překvapen, kterak mě tenhle promáč dokázal přikovat k přehrávači. Co bude dál? To se snad brzy dozvíme!

ALL

http://bandzone.cz/poppyseedgrinder

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *