POPPY SEED GRINDER – Faceless Atrocities (CD-2021, Amputated Vein Records)

Výskoky a pády, výskoky a znovu pády. Žádné KO však není tak velké, aby znamenalo definitivní konec nezmarů POPPY SEED GRINDER. Osud jim mnohokrát přihrál do cesty nejednu překážku, nemluvě o opakovaných personálních trablech. Když už se zdálo, že alespoň toto mají matadoři scény na nějakou dobu vyřešeno, poroučel se z kapely vokalista Eddie, jenž se alespoň v mých očích velmi silně podepsal pod předchozí CD „Bleeding Civilization“. POPPY SEED GRINDER opětovně chytili slinu, ovšem toto, domnívám se, musela být nemilosrdná rána do zad.

Ke cti však Yardovi a spol. (Yarda letitý lídr, jenž pamatuje úplné začátky kapely) slouží hlavně to, že ani tentokrát svoji „brutální lásku“ k šípku neposlali, ba co víc, za mikrofon instalovali rovnou sličnou růži jménem Bára. Přiznám se, docela jsem na tento krok valil oči, ovšem o finálním verdiktu jsem ani v nejmenším nepochyboval. Musím říct, že kluci měli ve výběru, alespoň tedy co se týče Bářiných vokálních schopností, šťastnou ruku. Těžko říci, zda právě nová posila stačila tvorbu kapely výrazněji ovlivnit (nebo jestli ji ovlivnila nepřímo?). Zdá se však, že  aktuální tvář získala na ještě větší atraktivitě.

POPPY SEED GRINDER jsou sice stále v jistém smysl brutal-deathmetaloví, ale zároveň do jejich hudby čím dál více vstupují prvky hard coru, potažmo moderního metalcoru. Dynamický sound poté ještě více podtrhuje veškeré atributy, jež jsou typické pro současný extrémní metal. Atraktivita tracků je ve smyslu charakteristiky celku naprosto příznačná. Kapela ale zároveň nikterak neslevila z instrumentálních nároků na sebe sama, což ostatně nejlépe dokládají strukturovaně „rozervané“ položky „Overdosed“, „Time to Kill“ či „Chaos in Veins“. Taktéž se mi velmi zamlouvá čitelnost jednotlivých nástrojů, a to ve vztahu k Bářiným murmurům a screamům. Tomu říkám anděl s ďáblem v těle. V „Under the Pretex of Law“ je to opavdové „maso“.

„Faceless Atrocities“ je v rámci žánru velmi hodnotné album. Energie z drážek CD doslova stříká. Pokud alespoň trochu plavete ve vodách extrémní deathmetalové hudby, upřednostňujte soudobé vyznění nad oldschoolovým, garantuji Vám, že s tímto „dárečkem“ uspějete na každé masakrozní párty. Pro českého fanouška návdavkem přidám zprávu o japonské vydavatelské společnosti Amputated Vein Records, která si i na druhý pokus stáhla POPPY SEED GRINDER pod svá křídla. I s ohledem na obsah: toto už nemůže být náhoda.

Skladby: No Way Out, Chaos in Veins, Faceless Atrocities, Time to Kill, Incinerated Mind, Under the Pretext of Law, Chaos in Veins, Retribution, Rat Park

Sestava: Bára – vokály; Yarda – kytara; Klabi – baskytara; Štěpán – bicí

https://poppyseedgrinder.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *