PIGSTY – Pigs are Back (CD Bizarre Leprous prod.)

Čuníci jsou zpátky! Nejedná se však o prasátka z písně od Jarka Nohavici, nýbrž o čtyři řádně našláplé Moraváky! Kdo by je neznal. PIGSTY se na každé desce snaží svůj grind core nějakým způsobem ozvláštnit a je třeba konstatovat, že se jim to daří nadmíru znamenitě. Stejně jako předešlé pavoučí miniCD, tak také tento následník má velmi zajímavou image, kterou zaregistrujete hned v okamžiku, kdy si prolistujete několik stránek skvěle zpracovaného bookletu. Album je rozděleno na tři části. První a nejdelší část tvoří typické „prasečí“ náklepovky s Topiho kanálním vokálem, kterému přizvukují ještě další dva hlasy a to většinou při drásavých sborech. I v těch strašných tempech však PIGSTY nezapomínají na své ulítlé nápady a vtípky.

Např. kostelní intro ke skladbě „Angels“ je opravdu velice kontrastní k tomu, co se strhne v dalších několika vteřinách. I v tom šíleném marastu je však slyšet něco jako kostelní zpěv! Opravdu skvěle vychytaná věc. Prostě „No Angels- Only Pigs“. „Pigs Are Back“ = šílené přitlačení hard corem ke zdi. Tohle bude na koncertech určitě maximálně fungovat! Extrém no.1! No a pokud vás někoho děsně deptá korupce v našem fotbale, tak potom tu na vás čeká skladba „Pig Football“. Následuje druhá část , nazvaná Quadamage. Hlavní pěvecké úlohy se ujímá Jirka „10“ Sedláček z DARK GAMBALLE a návštěva „Prasat“ v Gamballském světě může začít. Tři šílené tracky v gamballštině a hudba PIGSTY dostává rázem úplně jiný rozměr. Myslím, že byste v těchto skladbách poznali spíše DARK GAMBALLE (ovšem na srazu s nějakou HC kapelou ). Každopádně skvělé oživení.

Pokud tato sekce byla poněkud experimentálnější, tak ta následující je doslova drtící! Žezla za mikrofonem se užívá Killy a naše milá prasátka jsou pro změnu na návštěvě u MELANCHOLY PESSIMISM! Aby toho nebylo málo, tak se ještě přiřítí jistý Putka (hádanka – kdo je ???:). Všechny závěrečné songy jsou doslova apokalyptické. „False Preachers“ připomíná šílený vepří karneval a o poslední zvrácené podobě CONTRASTIC („Blind Lambs“) ani nemluvě. PIGSTY vytvořili skutečně velmi barevné dílo a málo která grind coreová kapela jim v tomto ohledu může konkurovat. Když ještě přidáte kus hudební zručnosti, máte tu rázem grind coreové album roku a to jsme teprve v polovině. Hodně mě to baví poslouchat, prasáci sakramentský…Pro milovníky bonusů tu ještě jsou na skladě nějaké fotky, mp3, videa a další promo materiál. Co víc si přát?

ALL

Kontakt: : pigstygrind@seznam.cz, www.pigsty.webzdarma.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *