PÉNITENCE ONIRIQUE

francePÉNITENCE ONIRIQUE jsou zcela novým jménem na už tak košaté post-blackmetalové mapě. A protože kluci pocházejí z Francie, mají každopádně na koho navazovat. Tamní scéna je doslova přeplněna kvalitními formacemi, které spolu zdravě soupeří, přičemž PÉNITENCE ONIRIQUE přispěli do „soutěže“ na sklonku minulého roku, kdy vydali kvalitním debut „V.I.T.R.I.O.L“. Albu nechybí image, nápad ani potřebná energie, ostatně více si můžete přečíst v recenzi. Nyní už má prostor skladatel Bellovesos, jenž je podepsán pod veškerou hudbou.

Nedávno jste vydali nové album s názvem „V.I.T.R.I.O.L“, ovšem mě by na prvním místě zajímalo, jaký jste měli v začátcích cíl, když jste PÉNITENCE ONIRIQUE zakládali?
Díky za zájem o PÉNITENCE ONIRIQUE! Tento projekt se zrodil z mnoha otázek o životě a bytí. V tomto ohledu existuje mnoho rozdílných způsobů, jak se vypořádat s tímto typem tématu, a proto jsme se také rozhodli řešit v naší hudbě právě tyto otázky. V roce 2015 jsme začali neúnavně skládat na vlastní pěst. Měli jsme jasnou představu o tom, jak by náš projekt měl vypadat. Sdílíme v něm své nápady s Diviciacosem, starým kamarádem, který mě požádal, abych k hudbě připojil jeho zpěv. Takhle se zrodili PÉNITENCE ONIRIQUE.

Je součástí vaší tvorby určitý typ sdělení, který chcete posluchačům předat? Jaké pohnutky vás vedou k tomu, že jste se vrhli právě na tento typ hudby?
PÉNITENCE ONIRIQUE představuje nádobu naší nejhlubší bolesti. Chceme upozornit na pozitivní poselství v součinnosti s alchymií, která osvobozuje od bolesti a převádí ji do tvůrčího ohně. Hnací silou pro PÉNITENCE ONIRIQUE je cit pro vytvoření vlastního zvuku. Je to o neustálém hledání takového zvuku, kterým bychom chtěli posluchačům přiblížit onu velikost vesmíru.

PÉNITENCE-ONIRIQUEPÉNITENCE ONIRIQUE je nový název na mapě metalového undergroundu. Jak moc problematické je dostat kapelu do povědomí posluchačů? Domnívám se, že tohle všechno máte patrně už za sebou, ovšem zajímalo by mě, jak jste s tímto faktorem popasovali?
Jedná se o zcela nový projekt. Pokud můžeme hovořit o nějakém náhlém vzestupu, vděčíme za něj naší firmě, která nám dala možnost představit tvorbu širší komunitě posluchačů v naší zemi.

Pokud bys měl možnost spolupracovat s jakýmkoli umělcem, koho by sis z blackmetalové branže vybral? A nebo vlastně… proč se vázat pouze na black metal…
Abych se přiznal, tak tohle není téma, nad kterým bychom přemýšleli, neboť nyní pracujeme na rozšíření naší sestavy. Na druhou stranu, spolupracovat s umělci jako je DALEK nebo PORTISHEAD, tak to by nám pochopitelně udělalo radost. Nezbývá než snít hahaha…

Jaký je tvůj názor na post-blackmetalové a post-metalové kapely, jejichž enkláva se neustále rozrůstá? Spolupracujete s některou z nich o něco intenzivněji?
Myslím si, že se jedná o nesmírně inovativní a elegantní scénu. Ale abych odpověděl na druhou část tvé otázky: PÉNITENCE ONIRIQUE zatím s nikým intenzivněji nespolupracují, nikdo jiný za námi s žádostí o spolupráci nepřišel.

Jaké jsou zdroje vaší inspirace? Sahají i mimo metalový žánr?
PÉNITENCE ONIRIQUE je inspirován životem. Novou vlnou scény, ale i klasickým black metalem, klasikou, death metalem, ale i zcela jinou scénou, umělci, jako jsou William Blake, Jean Delville, Ferdinand Hodler, Leonard De Vinci, Gustave Doré nebo Botticelli …

Pénitence-Onirique_CDPÉNITENCE ONIRIQUE se stali součástí bohaté francouzské scény, těch skvělých kapel je opravdu velká spousta. Jaké kapely bychom tady v Česku rozhodně neměli přehlédnout?
Milujeme francouzskou blackmetalovou scénu, která je obrovsky bohatá, rozrostlá a zároveň inspirující i pro sousední země. Jednou z takových kapel jsou THE GREAT OLD ONES, které jsem měl možnost vidět a setkat se s nimi. Bylo pro mě opravdu velkým zážitkem, když jsem viděl, jak jsou zcela ponořeni do svého setu od začátku do konce. Kdybych měl posléze jmenovat další kapely, hned za THE GREAT OLD ONES by následovaly ALCEST, DÉLUGE, BLUT AUS NORD a REGARDE LES HOMMES TOMBER.

Je nějaká šance, že bychom vás mohli brzy přivítat v České republice?
No, já opravdu doufám, že se to někdy povede. Vaše země mě už mnoho let opravdu fascinuje, takže snad možná někdy… Zatím jsme ale žádnou konkrétní nabídku nedostali.

Jak je tvůj názor na hudební žurnalisty? Nějaké zkušenosti?
Myslím, že je to užitečná práce, neboť právě tito lidé vytvářejí mnohem užší vztah mezi publikem a hudebníky, snaží se podporovat nové kapely, které třeba ještě nejsou tolik známé… Co se týče té další práce, tak já sám nejsem fanouškem bodovacích systémů. Všechno tohle je, myslím si, velmi abstraktní. Vždycky závisí na vkusu pisatele.

Děkuji za interview! A několik slov na úplný závěr?
Před rokem bychom si těžko dokázali představit, jaké podpory a pozornosti se nám dostalo a dostává. Mohu jen a jen poděkovat všem podporovatelům a sympatizantům. Vždy budu mít v paměti primární důvody související s našími začátky. Stále chceme zůstat těmi skromnými umělci. Děkuji Rumzinu, mějte se skvěle!

ALL

https://ladlo.bandcamp.com/album/v-i-t-r-i-o-l

https://soundcloud.com/ladloprods/sets/penitence-onirique-vitriol

https://www.facebook.com/penitenceonirique

https://www.facebook.com/LADLOproductions/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *