PATHOGEN – Forged In The Crucible Of Death (CD-2013, Old Temple)

Filipínští neznabozi PATHOGEN na stránkách R.U.M. znovu, tentokrát ovšem s řadovým albem „ Forged In The Crucible Of Death“, které vyšlo už v předchozím roce. Old Teple však rádi podporují celosvětový underground, a proto ještě letos přispěchali s doplněním zásob pod svou vlastní značkou a dá se říci, že tak kapele umožnili alespoň částečné nakouknutí do Evropy.

Je sice pravda, že několika stovkový náklad žádnou asijskou revoluci metalu rozhodně spustit nemůže, nicméně v zájmu šíření jména je tenhle krok docela logický, a tak nějak mě i přivádí na myšlenku spojenou s návratem některých hudebních odnoží do hlubokého undergroundu. Celkově se i obávám, že některé kapely nebudou mít v budoucnu pro koho hrát, a to bez ohledu na kvalitu. Ale zpět k PATHOGEN. Filipínci mají dle dostupných zdrojů docela silnou pozici u místní metalové komunity, takže na domácí půdě mohou nelítostně šířit slávu metalu staré školy. Kupa nášivek, riffovaný thrashing, klišé s nadšením, rouhavé texty, přímočarost, nezadržitelná ortodoxnost…

I Satan se však obává, že tahle látka je určena pouze pro zapřísáhlé návštěvníky smetišť či přehrabávače odhozených kazet. Jsem si skoro jist, že kdybych vám tuhle nahrávku naslepo pustil, automaticky ji zařadíte někam na začátek devadesátých let, a to jsem ještě docela optimista. Problém je i v tom, že album nemá příliš vyvedený zvuk a rozhodně to není jen snahou o zachování příslušnosti k old schoolu. Hold, každý zkrátka funguje v tom čem může (musí)… a dokonce jsem si jist, že kdyby něco podobného vyprodukovala nějaká zdejší banda, žádný metalový portál by se s ní vůbec nemazlil a setřel by ji naprosto nekompromisně.

Co si však budeme povídat, existují fanoušci, kteří „rádi ochutnají cizokrajné plody“, či-li objeví se někdy někde nahrávka z daleké Asie, není nic pikantnějšího, než si tenhle produkt zařadit do své sbírky a sem tam si ho prohlédnout. Možná to bude znít malinko dětinsky, ale zrovna booklet alba vypadá skutečně skvěle. Otevřete knížečku a máte pocit, jako kdyby autor malovánek před maličkou chvilkou položil pero s tuží. Takový vkusný minimalismus je v dnešních časech vzácnou výjimkou, byť PATHOGEN s určitostí přemýšlejí v úplně jiných konstelacích. True Metal Forever, kdo chce, nechť se přidá.

ALL

https://www.facebook.com/pages/Pathogen-PH/177645992334222

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *