PAREGORIK + THE TOWER + VOLUPTAS + VYŠEHRAD + YARRDESH – (8. ledna 2023) Modrá Vopice, Praha

Akce bude za dobrovolný vstup – ideálně za kilo nebo dvě.

PAREGORIK
Nejromantičtější písničky večera! Paregorik patří mezi jedince, co pochopili, že harsh noise je především o pořádně intenzivní destrukci a ne nějakých blbostech okolo. Má za sebou hraní na super akcích jako Hradby Samoty, spolupráci s Hlukovou sekcí atd. A jelikož se ve Vopici většinou hlasité hudby nebojí, určitě to tam nekompromisně zbourá!

https://paregorik.bandcamp.com/album/fraktura

THE TOWER
Je to už nějaký pátek, co vyšlo první demo THE TOWER a následný split s MÖRKHIMMEL. Kapela ale stále žije, maká na nových věcech a dokonce nedávno hrála s kultovními SPIRITUS MORTIS. V Praze vystoupí po více než půl roce a lze od ní očekávat pouze doom metal té nejvyšší kvality s kapkou psychedelie a dvěma zajímavě prolínajícími se zpěvy.
https://thetowerdoom.bandcamp.com/album/m-rkhimmel-the-tower-split-album

VOLUPTAS
VOLUPTAS před dvěma lety vydali svůj poslední studiový počin Towards the Great White Nothing, na kterém mísí severský black metal s excentrickými rockovými prvky, ale také s noisem a saxofonovými pazvuky. Od té doby zvládli dokončit materiál na nové album, které budou příští rok nahrávat. V lednu tedy kromě pár songů z TtGWN budou VOLUPTAS prezentovat hlavně nové skladby.
https://voluptas.bandcamp.com/album/towards-the-great-white-nothing

VYŚEHRAD
Při pohledu na žánrové škatulky projektu Vyšehrad musí být jasné, odkud vítr vane. Nejde však jen o uctívání lo-fi blackových a dungeon-synth poloh BURZUM, koketuje také s martial industrialem, ambientem a dalšími hudebními žánry. Díky využití různých DIY nástrojů dovede pracovat s poměrně unikátními zvuky a není náhodou, že kromě festivalu Hradby  Samoty si nedávno zahrál také před kultovními Raison d’être s BRIGHTER DEATH NOW.
https://vysehrad.bandcamp.com/album/tunely-tunnels

YARRDESH
Kdo všechno ještě pamatuje na dvanáct let staré Lovce ještěrů od Yarrdeshe s Cataractem? Těžko říct, co přesně si pro nás mistr atonálního a rozlámaného bordelu přichystá tentokrát, ale víme, že kytaru nechá Yarrdesh doma a na závěr lednové tancovačky přislíbil speciálníYarrka Methallka DJ dumb set after kill.

https://yarrdesh.bandcamp.com/album/lovci-jesteru

https://www.facebook.com/events/665358811735086/

Neděle 8. ledna 2023
Modrá Vopice, Praha

PAREGORIK (harsh noise)
THE TOWER (doom metal)
VOLUPTAS (black metal)
VYŠEHRAD (ambient black)
YARRKA METHALLKA aka YARRDESH bez kytary (DJ dumb set after kill)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *