Pagan Black Night vol. 14 – Nabušená black / pagan metalová akce, tentokrát v pražském klubu Jižák

Dne 19.5.2023 se v pražském Music Clubu Jižák uskuteční už čtrnáctý ročník akce Pagan Black Night. Předchozí ročníky této akce se zatím vždy uskutečnily pouze v Brně, takže pro fanoušky z hlavního města se otevírá příležitost vidět interprety této kultovní akce přímo zde. Kromě pořádajících DARK SEAL, kteří jsou pražským fanouškům dobře známi a budou otvírákem tohoto večera, na akci vystoupí i dobře známá blackmetalová PANYCHIDA. PANYCHIDA v Praze příliš často nevystupuje, takže pražská undergroundová blackmetalová enkláva má jedinečnou příležitost kapelu podpořit a poslechnout si songy z její poslední tvorby.

Druhá polovina večera bude patřit dvěma zahraničním interpretům, kteří v České republice vystoupí vůbec poprvé. Prvním z nich jsou Epic Folk Pagan metaloví VANAHEIM z Nizozemska, kteří míchají epické symfonické party společně s hutnými kytarami, growlem i čistými sborovými zpěvy. Závěr večera patří švýcarským MORGATEN, kapele kombinující black metal s melodickými folkovými prvky.

Kapela Morgarten z francouzsky mluvící části Švýcarska vznikla v roce 2005 a je pojmenována podle slavné bitvy u MORGATENU v roce 1315, kde Švýcaři porazili rakouskou armádu. Svým drsným, ale melodickým folk-black metalem MORGATEN připomínají zapomenutou slávu rytířských časů. Kromě několika krátkých evropských turné s kapelami jako WIND ROSE, WELICORUSS a NIGHTLAND se MORGATEN objevili na mezinárodních festivalech jako Occultfest (NL), Brainstorm Festival (NL), Devils Rock For An Angel (BE), Mannried Open Air (CH), Warhorns (UK) a Rise Of Trolls (BE). Kapela také předskakovala Finntroll při jejich návštěvě Švýcarska v roce 2018.

V roce 2021 se MORGATEN vrátili s novým albem „Cry of the Lost“, které fanoušky folk-black metalu jistě nezklame! Nahrávku mixoval Jens Bogren (OPETH, DIMMU BORGIR AMON AMARTH) a mastering provedl Tony Lindgren (Opeth, Eluveitie, Sepultura). Pro bicí MORGATEN navštívil Fascination Street Studio, kde se o nahrávky postaral David Castillo (CARCASS, OPETH, LEPROUS). Výsledkem je velmi kvalitní nahrávka, která potěší fanoušky kapel jako ENSIFERUM, ELUVEITIE nebo i WIND ROSE. MORGATEN dokazují, že jsou přední folk-black metalovou kapelou z francouzsky mluvící části Švýcarska. Se svým novým albem jsou MORGATEN připraveni znovu vyrazit na evropská bojiště!

FB události:
https://www.facebook.com/events/1366501867535570

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *