ORIGIN OF INFINITY – After the Slumber (CD – 2022, Dead Maggoty Productions)

Česká metalová scéna na tom není v žádném případě vůbec špatně. Důkazem toho budiž i album od trojice ORIGIN OF INFINITY (s podporou Honzy Kapáka na baskytaru – v jeho Hellsound studiu nahrávka vznikla pozn. aut.), která na svém počinu rozehrává vysokou hru nezanedbatelné úrovně. Extrémní forma metalu, které se kluci věnují, nemá daleko k jakosti švédských čarodějů MESHUGGAH. Tu a tam cítím i závan americké metalcoreové scény, jež rozhodně patří k dalším inspiračním zdrojům ORIGIN OF INFINITY.

Na „After the Slumber“ se ve své podstatě nachází soubor všech těchto složek reprezentujících onu instrumentální stáj. Opravdu není lehké se v tomto ranku výrazněji posouvat a zároveň držet glanc osobitosti. Nicméně i čeští zástupci se za svůj příspěvek nemusí stydět. Album má sice zřetelně vyhloubené koleje od slavnějších předchůdců, ovšem skýtá i celou řadu příjemných okamžiků, nad nimiž bych si nedovolil mávnout. V jejich podání mě baví zejména zpomalené kytarové riffy – takové to opatrné našlapování na minovém poli, které zpravidla vyústí v nějaký nečekaný brejk či vyhrávku. Je fajn, že i v tom nejbrutálnějším marasmu nahrávka neztrácí atmosféru, to pokládám asi za největší plus.

Takovou zajímavostí ovšem je, že nikdo ze základní sestavy se nepostaral o vokály. Pro tyto účely si kapela najala dva hosty, kteří se o tracky poctivě rozdělili. Tomáš „Hospi“ Hospodka (WICTIMS! – 2-5) a Jiří Krš (PANDEMIA – 7-10). Těžko říci, jestli byl v tomto ohledu nějaký záměr, spíše se jedná o krok ryze organizační. Oba hlasy nikterak neexhibují, naopak se drží standardů se vší urputností. K hudbě to samozřejmě ideálně pasuje, avšak nějaké to oživení bych si představit dokázal, to nebudu lhát.

Celkově je však „After the Slumber“ zajímavým příspěvkem. Pokud paříte do stejné cílové skupiny posluchačů, rozhodně si zkuste album poslechnout. V současné době nahrávka vychází dokonce na vinylu v limitované edici 100 kusů. Na své si však přijdou i milovníci audio kazet, kdo by to byl ještě před pár lety řekl. Veškeré zboží zakoupíte u samotné kapely nebo v distribuci Dead Maggoty Productions.

Skladby: Insomnium, Just the Destruction, Soul Progress, And the Sky Turned Red, Chronosphere, Voices II, Paralyses, Theory Of the Human World, Edge of Tomorrow, Slumber

Sestava: Vladimír „Vládin“ Novák – kytara; Jakub Vácha – kytara; Miroslav „Levi“ Kočegura – bicí

Hosté: Honza Kapák – baskytara; kytara sólo ve skladbě „Voices“; Tomáš „Hospi“ Hospodka – zpěv (2-5); Jiří Krš – zpěv (7-10)

ALL

https://www.facebook.com/originofinfinity/

https://www.originofinfinity.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *