OBSIDIAN MANTRA – Minds Led Astray (CD – 2020)

Možná trochu opožděně se ke mně dostalo druhé řadové album polské trojice OBSIDIAN MANTRA. V Česku nepříliš známé těleso se zatím nemůže spolehnout na práci spřízněného labelu, a tak si řeší všechny promo záležitosti na vlastní pěst. Tím nejdůležitějším výstupem je pak stávající CD „Minds Led Astray“, které ve fyzickém provedení působí velmi profi. Napěchovaný digipack a jeho grafické ztvárnění jsou skutečně na vysoké úrovni, až by si člověk myslel, že má co dělat s nějakou skrytou perlou polského undergroundu.

No, úplně tak tomu není, avšak progresivní parametry, myšleno v dobrém, hudba OBSIDIAN MANTRA naplňuje. „Celé je to ale tak trochu divné.“ Kapela bezpochyby umí hrát, všichni tři hudebníci se ve své partyzánštině pouští do hodně složitých houštin, avšak ne všechno je při konečném zúčtování úplně OK. Řekl bych, že se při realizaci desky hoši pěkně vyřídili, jako utržení ze řetězu přidali něco málo kudrlinek k dobru, avšak konečný výsledek se mi jeví spíše přeplácaně. Skladatelsky to zkrátka není ještě zcela vyladěné dílo. V zásadě se mi tedy líbí spíše momentky určitých skladeb, avšak vybrat nějakou jednu stěžejní, to si každopádně netroufám.

„Minds Led Astray“ je totiž dílo poměrně rozporuplné, neboť zastihuje OBSIDIAN MANTRA těsně (doufám) před explozí. Potenciál tihle borci s určitostí mají, avšak „někde to skřípe“, tu a tam „to zajiskří“, komplexní vyladěnost schází. Nejvíce tedy lze pochválit tématické zacílení, řekněme okultně laděné, a to do deathmetalové syrovosti (takové té tradičně polské – možná i BEHEMOTH jsou tam trochu slyšet). Vězte tedy: žádná velká senzace, ovšem výhled do budoucna s ambicí.

Skladby: Shield of Disbelief, The Demon-Haunted World, Ghost Hunt (The Discoverie), False Spirituality, Interlude 1, The Orphans Bloodline, The First Disbeliever, Circle Of Mourners, Interlude 2, Eternal Atonement

Sestava: Kacper Kajzderski – kytara, baskytara, zpěv; Jan Grzesiak – kytara; Mateusz Witan – bicí

ALL

https://obsidianmantra.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *