Nové hudebně zaměřené tituly spisovatele Václava Votruby jsou nyní dostupné i jako e-knihy!

Jihočeský spisovatel Václav Votruba letos vydal dvě hudebně zaměřené knihy – Monumenty I: Pětapadesát esenciálních alb s ženským zpěvem a Dark Angels: Patnáct let v temnotách. Obě jsou nyní dostupné jak v tištěné podobě, tak ve formě e-knih.

„Osobně nedám dopustit na klasické tištěné knihy, ale trh s e-knihami stále roste, proto by bylo hloupé ho ignorovat. Jsem rád, že se nabídka mých e-knih rozšířila o další tituly, zájemci je seženou ve všech velkých e-shopech,“ říká Václav Votruba a dodává, že tištěné knihy se stále dají objednat například přímo u něj na mailu venca.votruba@seznam.cz, nebo ve vybraných e-shopech (Musicrecords, Rockuj, Metalgate, Viking Shop atd.).

Anotace knihy Monumenty I: „Od Elly Fitzgerald… přes Anneke van Giersbergen… po Chelsea Wolfe. Spisovatel a velký hudební fanoušek Václav Votruba (mimo jiné autor úspěšné trilogie Kniha kovu mapující tuzemský metal) ve své nové knize Monumenty vzdává hold světovým zpěvačkám a jejich nejzásadnějším nahrávkám. Čtenářům dává tip na pětapadesát ženských alb, která by dle jeho slov neměla chybět snad v žádné sbírce. Jelikož vůbec neřeší žánrové hranice, stojí tak v jedné knize vedle sebe nahrávky s hlasy zpěvaček jako například BillieHoliday, Nico, Janis Joplin, Joni Mitchell, Doro Pesch, Anneke van Giersbergen, Madonna, Amy Winehouse, Diana Krall, Beth Hart, Jennie-Ann Smith nebo Chelsea Wolfe. Autor do výběru zařadil i tři tuzemské desky, kterým vévodí Bára Basiková, Věra Mazánková a Zuzana Jelínková.“

Anotace knihy Dark Angels: „Když jsme v roce 2004 zakládali Dark Angels, měli jsme nejspíš ambice hrát nejdál 10 kilometrů od Domažlic. Kapela, to byla především jedna velká párty, ze které se ale postupně vyklubalo něco víc. Najednou tady bylo první album, koncerty po celé republice, předskakování Arakainu a dalším legendám. Pro mladé puberťáky něco neskutečného. Je to patnáct let… Patnáct let od doby, kdy jsme ve zkušebně drtili první akordy a snili o velkých pódiích. Za tu dobu se mnoho změnilo, odehráli jsme stovky akcí, vydali několik alb, kapelou prošlo mnoho muzikantů, žánrově jsme se vyvíjeli, ale jedno zůstalo – láska k muzice. Tato kniha je příběhem kapely, která nikdy nedosáhla nějakého skutečně významného úspěchu, ale svou rýhu (a je jen na vás, jak výraznou) na tuzemské scéně bezesporu udělala.“

E-knihy Monumenty I: Pětapadesát esenciálních alb s ženským zpěvem a Dark Angels: Patnáct let v temnotách vydalo nakladatelství E-knihy jedou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *