Nové album WAR FOR WAR „In Situ“

Agresivní aggrotech beaty. Drsný, syntetický zvuk. Pesimistický charakter aranží i textů. Čistá elektronika a takřka žádné stopy metalu. Jelikož se nebojíme žánrové rozmanitosti, tak přesně takhle vypadá nejnovější deska, která právě vychází pod hlavičkou MetalGate!

Album „In Situ“ (latinský termín překládaný jako „na (svém původním) místě“) spadá do diskografie našeho industrial metalového důlního konsorcia WAR FOR WAR. Jedním dechem však můžeme dodat, že hovořit v tomto konkrétním případě o metalu, by bylo tak trochu „ex situ“. Sám Lord Morbivod, hlavní protagonista tohoto projektu, známý například z black metalových hord STÍNY PLAMENŮ či TROLLECH, přiznává svůj záměr pojmout nejnovější dítko WAR FOR WAR jako ryze elektronickou záležitost, což ve finále do puntíku splnil.

„In Situ“ vzniklo kompletně v Morbivodově domácím studiu. Tento chlapík se postaral i o finální mix a mastering. Výtvarnou stránku si poté vzala na starosti Lenka Machová (ex ADOR DORATH), která s WAR FOR WAR spolupracuje od roku 2016. Dalším pozoruhodným faktem je skutečnost, že „In Situ“ nejprve vyšlo v digitální podobě, a to již 27. března. Pro velký zájem se nicméně právě nyní dočkává i své fyzické podoby.

Jestliže hudební obsah „In Situ“ může být překvapením, pak lyrická složka je v poslední době u WAR FOR WAR sázkou na jistotu. Jak je totiž u této formace zvykem, nosným tématem textů je důlní a v širším smyslu průmyslové prostředí. Ve společnosti „In Situ“ tedy zamíříme hluboko pod zem a staneme se svědky důlních tragédií („Ozbrojené stroje“ a „Vůz hořel“). Navštívíme také ty, kdož vyzradili tajemství tajné továrny na zbraně a nyní jsou za trest nuceni setrvat v husté tmě konce tunelu („Svod“). Ti šťastnější z nás, kterým se podaří „vyfarat z ďury“, se budou moci kochat pohledem na noční průmyslovou oblast jednoho nejmenovaného velkoměsta a obdivovat fascinující industriální siluety tonoucí v těžkém uhelném smogu („Pohaslé město“). Padne-li však zrak na uzavřené a chátrající závody, dere se na povrch chvilka nostalgického zamyšlení („Důlní díla“). „In Situ“ však věnuje prostor i jiným temným tématům, a tak se dozvíme něco víc například o využití arseniku (oxid draselný) jako účinného a ve své době těžce zjistitelného jedu (tušíte správně, že zde opravdu nemluvíme o jeho použití při hubení hlodavců). Závěrečná skladba se pak věnuje oslavě znakové výbojky, též známé pod pojmem digitron.

Nuže, jste připraveni podniknout cestu do temného industriálního prostředí? Ano? Tedy, směle vstříc, „In Situ“ čeká!

Nové album „In Situ“ důlního konsorcia WAR FOR WAR vychází u MetalGate Records ve formátu jewel case a je k dostání na MetalGate e-shop.

https://www.metalgate.cz/cz/

https://www.facebook.com/warforwar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *