NOT! – Není kam jít (CD-2016, Cecek Records)

První nahrávku severočeští NOT! zrealizovali už v roce 1999, a přestože jejich jízda nebyla nikterak plynulá, můžeme tyto zkušené bardy považovat za veterány českého hard coru. Je neuvěřitelné, že i po tak dlouhých letech kluky baví tento druh „extrémního kraválu“, který byl na této nahrávce navýšen grindovými úseky a blackmetalovou přímočarostí (skladba „Anděl zkázy“). Z nahrávky zároveň cítím snahu o co nejširší pestrost, nicméně nemohu si pomoci, hudba NOT! na mě působí křečovitě a svou podstatou skutečně evokuje demáčové časy z let devadesátých.

Album „Není kam jít“ do světa vyslalo víceméně punkové vydavatelství Cecek Records, přičemž zvukový kabátek nosiče je skutečně hodně „punk“. Sice nějaká ta „nečistota“ k tomuto žánru patří, mnozí si na ní zakládají, ale já už jsem na tyhle sklepní záležitosti asi moc starej. 🙂NOT_logo „HCžel“ však pochopení nemám ani pro hodně slabé texty, které si dovolím označit za „dětinské“. Chápu, že sociální tématika a obecná kritika k HC s určitostí patří, ovšem slovní neobratnost některých sloganů, mi jednoduše nejde pod kůži. „Spousta lidí má úplně dutou hlavu, a tak všichni jdou jako ovce v davu…“ (skladba „Degenerace“). Ještě horší je to však u tracku „Přímá volba“, u které si rovněž neopustím citaci „To nám teda vybrat dali. No tak to se snad posrali“. Nechci použít slovo „naštěstí“, ale ve většině případů není textům ideálně rozumět, takže ono mínus třeba pro některé z vás nemusí být až tak důležité. Nicméně ani s kvalitou vokálů to v případě NOT! není úplně ideální, místy mám dojem, že hlasy nikterak nereflektují to, co sdělují nástroje… Připouštím, může to být účel, ale mně osobně to prostě nesedí.

Myslím, že se z toho nestřílí, když se jednomu pisálkovi dílo nelíbí. Každopádně ze západní Evropy mi v nedávné době dorazilo hned několik skvělých crossoverových nahrávek, jejichž kvalita je mnohonásobně vyšší. A čím mě NOT! Překvapili? No… hlavně tím, že do bookletu vůbec neuvedli sestavu, která album zplodila. Vlastník CD se tak musí spokojit pouze se stylovou fotografií.

ALL

http://bandzone.cz/not?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *