NORVEGIAN INVASION v Čechách a na Slovensku! Vystoupí KEEP OF KALESSIN, DØDHEIMSGARD a CADAVERer

Norwegian Invasion je názov turné, na ktorom sa spojili traja významní predstaviteľia extrémneho metalu z Nórska: Keep Of KalessinDødheimsgard a Cadaver. Bratislavská zastávka sa bude konať počas halloweenskeho víkendu, teda 30. októbra v klube Randal. Vstupenky sa dajú za zvýhodnenú cenu 21,- EUR kúpiť exkluzívne v sieti predpredaj.skhttps://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/norwegian-invasion/ Na mieste bude potom cena 25,- EUR. Aktuálne informácie nájdete na Facebooku, stačí sa pridať: https://www.facebook.com/events/601081324815550

Keep Of Kalessin (https://www.youtube.com/watch?v=fCDPWsBtOaI) oslavujú 25 výročie a pri tejto príležitosti vyrážajú na európske turné so špeciálnou show. Trio z Trodheimu združené okolo zakladajúceho člena s prezývkou Obsidian C., má na konte dve nominácie na cenu Grammy, tretie miesto v nórskej Eurovízii a druhé v rebríčku predajnosti. Nehovoriac o šiestich albumoch a obrovskom množstve pozitívnych ohlasov na ich živé vystúpenia po celom svete. S kapelou spolupracovali aj legendy žánru ako Attila Csihár z Mayhem alebo Frost zo Satyricon. Vzhľadom na to, že nevystupujú tak často, nemali by ste si to nechať ujsť.

FB: https://www.facebook.com/keepofkalessin

Dødheimsgard, alebo aj stručne DHG, začali ako čisto black metalová kapela, ale časom do svojej tvorby zakomponovali množstvo elektronických, indrustriálnych a experimentálnych prvkov, čo robí ich zvuk absolútne unikátnym. Od roku 1994 sa v kapele prestriedali napríklad Fenriz Darkthrone, ktorý je spolu s Vicotnikom jedným zo zakladajúcich členov, alebo Galder z Dimmu Borgir. Vicotnik je v kapele dodnes a spoločnosť mu robia ThurnbergTerghl a L.E.Måløy. Ich avantgardné koncerty sú vyhľadávaným zážitkom.

FB: https://www.facebook.com/DODHEIMSGARD

Tretím nástrojom severskej skazy bude black/death metalový Cadaver (https://www.youtube.com/watch?v=n4KKJ2iNnJM) z Fredrikstadu. Žijúca legenda Anders Odden (ex-Satyricon, Celtic Frost, Ministry) kapelu založil už v roku 1988, kedy sa im podarilo osloviť svojou tvorbou členov legendárnych Carcass natoľko, že im pomohli so zmluvou s Earache records a debut Hallucinating Anxiety (1990) bol na svete. Po štvrtok albume Necrosis (2004) nasledovala dlhá prestávka, spôsobená zdravotnými problémami a pôsobením v iných kapelách. V roku 2020 sa Cadaver opäť postavil na nohy vďaka výbornému albumu Edder & Bile, ktorý vydal nemecký gigant Nuclear Blast Records. Tentokrát v zostave s jedným z najlepších metalových bubeníkov súčasnosti Dirkom Verbeurenom. Ten okrem Cadaveru hrával napríklad v Soilwork a jeho hlavným pôsobiskom je momentálne Megadeth! Šanca vidieť jeho majstrovstvo v malom klube ako na dlani sa už nemusí zopakovať.

FB: https://www.facebook.com/cadavertheband

Na bratislavskom koncerte im budú robiť spoločnosť ešte maďarský pagan metalisti Bornholm a exotický rebelanti Confess až z ďalekého Iránu.

Trio Bornholm (https://www.youtube.com/watch?v=pzfz9Vj2jCg) z Budapešti je na scéne už viac ako 20 rokov a na konte má 6 dlhohrajúcich albumov. Ten posledný Apotheosis (2021) vyšiel pod hlavičkou Napalm Record a kapela sa pridala k tomuto turné najmä z dôvodu podpory podarenej novinky, plnej zúrivého pagan metalu.

FB: https://www.facebook.com/bornholmofficial/

Kapelu Confess (https://www.youtube.com/watch?v=BTu9rjsxeKw) založili dvaja rodáci z Teheránu Nikan „Siyanor“ Khosravi a Arash „Chemical“ Ilkhani, kde im pre ich texty miestny režim hrozil exekúciou. Požiadali preto o azyl v Nórsku, kde boli prijatí a môžu svoju tvorbu posúvať ďalej. Ich mix thrashu a groove metalu bude zaujímavým spestrením celého večera.

FB: https://www.facebook.com/confessbandIR/

30.10.2022 – SVK – Bratislava – Randal
31.10.2022 – CZ – Olomouc – S klub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *