NoM (Nuisance of Majority) – Savage Ritual (CD-2017, Gordeon Music Promotion)

Je skvělé, že i dnes lze narazit na nahrávku, která má prakticky všechno! Pro Čecha úplně neznámí Němci NoM (Nuisance of Majority) se na své druhé řadovce prezentují neobyčejným žánrovým crossoverem, až z toho ušní bubínky přecházejí. Chcete vědět, co se stane, když se punkáči naučí hrát a začnou vymýšlet kudy kam se svou hudební kárkou? K death metalu? Ke crustu? Ke stoner/doomu? Nebo snad k hard coru? Odpověď ano i ne, jednoduše všechno dohromady!

Na oko to sice může vypadat tak, že germánská kočička navštívila švédského pejska a společně splácali nepříliš chutný dortík, ovšem je tomu přesně naopak. Má slova potvrzuje hned úvodní titulní skladba, která dává částečně vzpomenout na legendární ENTOMBED, ovšem mě osobně nejvíce interesují melodické a zároveň zatěžkané mezifáze, jež dodávají celému ansámblu neobyčejný rozměr. „The Big Takeover“ posléze začíná ve stejném režimu, ale s tím rozdílem, že se do popředí hrnou ještě silnější kytarové melodie, nemluvě o pestrou paletu vokálů. Pokud máte v oblibě rukopis krajanů PYOGENESIS, pravděpodobně si budete rochnit blahem i při poslechu NoM, neboť hoši nemilosrdně zamáčkli tipec ortodoxnosti s velkou parádou a grácií.

NoMJeště houšť je poté v „Time Travel Protocol“, ve které se kapela vydává někam mezi LIFE OF AGONY a TYPE O NEGATIVE. Do punk/emo/coru však neustále cpe ony brutální „entombeďácké riffovačky“, což je fakt s podivem. S podivem, že to tak zatraceně dobře funguje! NoM se povedlo celé desce nasadit zajímavě ucelenou image, a to i navzdory tomu, že se album může zdát roztříštěné. Ovšem není tomu tak. Roztříštěné jsou pouze jednotlivé skladby (na body u mě v tomto ohledu vítězí „návyková“ „Ego Planet“). Nicméně pravé „savage inferno“ zajišťuje neuvěřitelně „těžká“ rocková palba „Rotten Soul“ – s luxusním závěrem ala „závaží na kytarách“. No, znáte to… Zainteresovaným, myslím, nemusím nic víc vysvětlovat. 🙂

„Savage Ritual“ považuji za velmi zábavné album. Sice neexistuje skladba, která by ho dokázala charakterizovat, avšak v tomto případě se jedná spíše o přednost. Pokud si opravdu chcete poslechnout album zajímavé a po čertech svěží, vychází mi tato alternativa jako smysluplná. A to není z dílny NoM zdaleka všechno! 15. 10. se kapela představí publiku v pražském Café na půl Cesty, o den později pak v Brně (M13). Doporučuji, zkuste to!

PS: Ten ol school image klip je fakt děsná hlína…

ALL

https://nuisanceofmajority.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *