NEUROTIC MACHINERY vydají v létě šestou studiovou desku!

Tachovská technical deathmetalová formace NEUROTIC MACHINERY chystá nové studiové album. Šestý dlouhohrající počin v diskografii kapely ponese název „A Loathsome Aberration“ a světlo světa spatří letos v létě pod hlavičkou Bizarre Leprous Prod!

Jsou tomu dva roky, co se tachovští vytáhli s velice kladně přijatou nahrávkou „Nocturnal Misery“, na níž opustili post-metalové vody a nastavili kurz směrem k death metalu. Pokud vám toto směřování bylo sympatické, pak vás „A Loathsome Aberration“ rozhodně nezklame, neboť kapela právě z tohoto zdroje primárně čerpá. Nebyli by to však NEUROTIC MACHINERY, pokud by muziku nepojali po svém. Výsledkem je kombinace tradičních žánrových ingrediencí spolu s moderními postupy a důrazem na technický aspekt hry. Pozornému posluchači neutečou ani black metalové vlivy a konec konců i dobře ukryté post-metalové doteky. Tato osobitá „neurotická vize death metalu“ je tedy zpět, tentokrát však nejtvrdší v celé diskografii formace. A nejen to.

Hlavní novinkou v případě „A Loathsome Aberration“ je totiž fakt, že jde o první kompletně koncepční desku v historii kapely. Album se tematicky soustředí na veškeré věci, které jednotlivce brzdí v tom, aby se posunul dál. Touto „odpornou odchylkou“ mohou být různé společenské či mentální tlaky, jež přijímáme za své, nebo zajeté stereotypy, podle nichž žijeme, ačkoli z vlastní vůle bychom raději volili jinou cestu. Do podobných situací se v životě dostal asi každý z nás a díky tomu si každý posluchač může za jednotlivé texty dosadit své vlastní zkušenosti.

Tematický obsah je tedy skrz naskrz temný, čemuž odpovídá i hudební náplň. „A Loathsome Aberration“ je nejen nejtvrdším a nejpřímočařejším počinem Západočechů, ale zároveň jde o jejich jednoznačně nejdepresivněji pojatý materiál. Nahrávka tak hudebně i textově míří hluboko do nitra jednotlivce a snaží se odkrýt jeho skryté démony, a to jak z z lyrického, tak filozofického pohledu.

Další důležitou novinkou v případě šesté studiovky NEUROTIC MACHINERY je, že o její vydání se postará jedno z nejdéle fungujících tuzemských vydavatelství, Bizarre Leprous Prod! Skupina tak spojila své síly s jedním z předních labelů na poli domácího i světového extrémně-metalového undergroundu.

Přesné datum vydání sice ještě stanoveno nebylo, nicméně „A Loathsome Aberration“ by se mělo objevit již v létě letošního roku. NEUROTIC MACHINERY pak hodlají album pokřtít na svém vlastním festivalu Husman Fest, jenž se koná v Tachově 16. července 2022. Hlavní kapelou tohoto ročníku jsou legendární deatheři MASTER.

Odkazy:

https://www.facebook.com/neuroticmachinery/
https://bandzone.cz/neuroticmachinery
https://neuroticmachinery.bandcamp.com/
http://bizarreleprous.cz/

Více informací? Kontaktujte:

Aleš Ondráček (702 193 119)
neurotic.cz@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *