NECROCOCK – Mám stanoveny určité hranice, ale občas je s rozkoší překročím!

CzechOtázky hudobné:
Aktuálnou novinkou z tvojej produkcie je nová zbierka skladieb pod hlavičkou NECROCOCK „Hudba z psychiatrických pavilonů“. Skús poodhaliť príčiny, ktoré viedli ku vzniku tohto albumu.
Rád mapuju zajímavé úseky svého života a tenhle ještě zmapovanej nebyl. V devětaosmdesátém jsem strávil skvělé dva měsíce na psychiatrii v Sadské, kde se mi moc líbilo. Bylo načase tu atmosféru zvěčnit.

Je o tebe známe, že z dôvodu aby si sa vyhol povinnej vojenskej službe, nechal si sa tam na čas zavrieť. Naozaj to bolo také jednoduché, presvedčiť psychiatrov o tvojom stave? Ako vraví jeden môj známy, ktorý má isté psychické problémy, „psychiatra veľmi ťažko presvedčíš, že nie si normálny, ale už ho nikdy nepresvedčíš o tom, že si znovu zdravý“. Súhlasíš s týmto názorom?
Já nevím.

Novinka sa na rozdiel od svojho predchodcu „Lesní hudba“ čiastočne vracia späť ku tvrdokovovému žánru, na čom majú nepochybne najväčšiu zásluhu elektrické gitary. Bol tento metalový návrat plánovaný, alebo sa to celé vyvinulo samovoľne počas samotného procesu nahrávania?
Nějak se to tam prostě hodilo. V době hospitalizace jsem vlastně nic jiného než metal neposlouchal. Vzpomínám si, že mi na ústavním pokoji z kazeťáku vyhrávala nejčastěji nová deska KINGA DIAMONDA „Conspiracy“. Byl to krásnej temnej podzim, kdy probíhal převrat a já jsem začal s pitvama menších zvířat.

NecrocockNa novinke s tebou spolupracovali tiež basák Sambar a bubeník Morfeus. Údajne ide o jednu a tú istú osobu, ako si prezradil v jednom svojom rozhovore. Je to naozaj tak?
Je to přesně tak. Je to nadanej bipolár a obsloužil oba nástroje.

Na doske sa tiež podieľali dvaja hostia: C. Magos (Necroterror Records) a Veronika. Ako prišlo k tomuto hosťovaniu? Bol to výsledok náhleho popudu, alebo sa jednalo o dopredu plánovaný ťah?
Jednou byl u mne Chris ve studiu a já mu pouštel ňáké nové věci a on do týhle skladby začal najednou spontáně řvát, tak jsem ho jen tak ze srandy nahrál, a pak to tam prostě dal. Naopak to bylo s Veronikou, mou dětskou kamarádkou, kterou jsme k tomu nemohli nijak donutit, tak jsme ji se ženou svázali a rákoskou ji trochu domluvili. Proto zní na nahrávce tak divně.

Vďaka spomínanému C. Magosovi sa úvod skladby „Vysetření vestibulární“ nebezpečne približuje k sféram čierneho kovu. Nelákalo ťa niekedy nahrať celý album v podobnom duchu? Vieš si predstaviť sám seba ako autora opusu v štýle „severský black metal“?
Severský black metal? To snad ani ne. Ale v rámci NECROALLIANCE CONSPIRACY na něčem takovém s Chrisem děláme. Trochu se to sice vleče, teď mám zas ve studiu vedro, ale brzy se dopracujem ke skvělému cíli.

Paralelne pracuješ na hudbe dvoch projektov KAVIAR KAVALIER a NECROCOCK. Akým spôsobom tvoríš hudbu týchto dvoch zoskupení? Je to tak, že si povieš, že nastal čas na dosku KAVIAR KAVALIER alebo NECROCOCK a sústredíš sa na komponovanie novej kolekcie príslušných skladieb, alebo jednotlivé songy skladáš priebežne a následne vyberieš tie, ktoré sa hodia pre danú dosku?
Tak i tak. Zaznamenávám nápady a když usoudím, že nastal čas udělat tu a tu desku, začnu se tím soustředěně zabejvat. Ale je fakt, že už jak mě ňákej motiv napadne, tak vím, kam ho použiju.

Hudba z psychiatrických pavilonůV čom ty osobne ako autor vidíš najväčší rozdiel medzi KAVIAR KAVALIER a NECROCOCK?
KAVIAR KAVALIER je o chlípnosti, motivy jsou víc špásovný a je v nich takovej německej retroporno rajc, narozdíl od NECROCOCK sólovek, který se snažím dělat jako uzavřený, koncepční alba s pomalou temnou a tak ňák nemocnější hudbou.

Okrem spomínaných dvoch projektov si ešte podpísaný pod veľmi interesantnou záležitosťou NIGHT VISION, ktorá je však tak trochu v tieni KAVIAR KAVALIER a NECROCOCK. Prečo je tomu tak? Berieš NIGHT VISION ako oddychový bočák, s ktorým nemáš väčšie ambície, alebo chystáš niečo nové aj v tomto smere?
Vzniklo to jako potřeba udělat si svou osobní, intimní snovou, vyklidňující hudbu pro poslech během cestování. Vždy mne hodně okouzlovala atmosféra nočních letišť, plná očekávání, touhy, smutku, vůní novej destinací, nočních světel, chtíče…To všechno jsem do svejch dvou vydanejch alb dal. Některé skladby z nich pak taky vyšly na různejch chill outovejch kompilačkách a pouští se to i v letadlech. Další deska v plánu zatím není, ale jednou se zas k tomu třeba vrátím.

Všetky tvoje hudobné aktivity sa striktne zameriavajú na štúdiovú prácu, ale predsa. Neexistuje možnosť, že by si niekedy (hoci jednorázovo) predstavil svoje hudobné vízie naživo? V tvojom prípade by sa mohlo jednať o veľmi bizarné predstavenie…
Když já nevím…

Necrocock_promoMáš na konte už celú radu nahrávok, no vinyl až na EP výnimku „Die Urinal Therapie“ medzi nimi nenájdeme. Nemáš ambície vydať svoju tvorbu spätne aj na tomto atraktívnom zberateľskom nosiči?
Tak jo. Udělám limitovanej NECROCOCK LPBOX.

Tvoje albumy pravidelne obsahujú rôzne bonusové skladby, ale jedna špeciálna záležitosť zatiaľ na žiadnom nosiči nevyšla. Mám na mysli krátku skladbu „Kaučukova nevinnost“ slúžiaca ako poďakovanie Petrovi Koutnému. Z akého popudu táto milá záležitosť vznikla? Máš takýchto utajených bonusových perličiek viac?
Jó, je toho víc. Každou chvíli složím ňákou podobnou věc. Petr Koutný prostě dělá v gumárně a posílá mi pravidelně balíčky plné vzorků voňavého kaučuku z různejch částí světa. Já mám gumu moc rád. Její čichání mi přináší určitou sexuální rozkoš a uspokojení, tak jsem mu jako malé poděkování složil hezkou písničku. Nedávno jsem zas složil skladbičku pro přátele, kteří zjistli, že si jejich nadějný syn přivydělává jako homošlapka. Vlastně mám teď spoustu takovejch písniček, třeba o špatně fungujících orgánech, náhlému bezvědomí…. Když teď v létě hodně vejletuju a řídím, tak si furt zpívám a něco vymejšlím. Vlastně si furt jenom zpívám.

Môžeš trochu poodhaliť svoje najbližšie hudobné plány?
7’EP „Necroallianz Conspiracy“, práce na novém LP MASTER’S HAMMER a další NECROCOCK, nebo KAVIAR KAVALIER.

Otázky „carpe diem“:
Ty osobne pôsobíš dojmom veľmi hedonistického človeka. Je to naozaj tak? Je podľa teba zmyslom života podriaďovať svoje konanie maximálnej a všadeprítomnej rozkoši?
Jistě že ne. To by svět už dávno přestal existovat. Já mám ale dostatek času a možností svoje choutky realizovat, tak to prostě dělám.

rumJednou z činností, ktorej venuješ maximum času je cestovanie. Ktorú z tebou navštívených destinácií, považuješ za doterajší top? A naopak, pred ktorým výletom by si prípadných záujemcov varoval? Existuje aj nejaký (zatiaľ) nesplnený cestovateľský cieľ?
Mám rád Asii, což je známá věc. Varovat lidi můžu jen před sebou samými. Není nic horšího než debil bez respektu ke zvyklostem a pravidlům v navštívené zemi. Nesplněný sen nevím, možná ňáký tajuplný výlet do úplně jiných světů.

Nedávno sa ti prihodila séria nepríjemných nehôd spojených s istými tajomnými amuletmi. Môžeš trochu priblížiť túto nepríjemnú záležitosť?
Jj. Je to dnes už poměrně známá příhoda, ale je možný, že o tom někdo neslyšel, tak to sem pro jistotu celý zkopnu:
Nakoupil jsem si na amulet marketu v Bangkoku spoustu podivných amuletů, coby zajímavé suvenýry o kterých mi žádný z prodejců nevysvětlil jejich přesnej význam a na otázky k čemu to je říkali jen „good luck“ nebo good for money“. Druhej den jsem přilít do Chiang Mai, kde ještě ten den začalo peklo. Havárka v tuktuku, rozseklej ret, vyraženej zub, ambulance do Ram Hospital. Druhej den brutální pád ze schodů, rozseklý kolenní jabko, rameno mimo provoz a další jízda sanitou. Třetí den už vypadal, že se vše obrátilo a zavládl klid. Smířenej si vykračuju po chodníku směrem na Sunday Market, pokukuju chlípně v rychlé, belhavé chůzi po girlie barech, kde co ulovit, když náhle klopýtnutí, pád a zlomená ruka, která bleskově natíkala a tvarově se měnila v polovinu hákovýho kříže. Šílená bartonova fraktura, která musela bejt druhej den operovaná. Sedm šroubů v kostech + implantát tvaru otvíráku na pivo, ruka během operace umrtvena akupunkturou. 5 dní hospitalizace, kdy jsem byl celou dobu klidněn slastným morfinem. Zabalil jsem to a vrátil se domů to vydejchat a zrehabilitovat. Pak jsem na různejch thai.fórech zjistil, že jsem si koupil smrtící kombinaci těch nejnebezpečnějších amuletů černé magie, co snad vůbec existuje a kterou si prej může koupit jen šílenej sebevrah. Největší problémy mi prej způsobili PeeDek a Khu Man, rozmazlený děti, o který když se staráš, tak ti zařídí všechno a když na ně kašleš, můžou tě i zabít. Hned jak jsem to v Praze zjistil, navařili jsme jim hrnec rejže, nakoupili limonádky a brčka, ovoce a začali řešit, jak se jich zbavit. Zjistili jsme, že je v Kobylisích buddh.chrám. Okamžitě jsme amulety naložili do kufru a odvezli je thai. mnichům, kteří si je naštěstí nechali a už věděli, jak se o ně postarat. Navíc mi zaktivovali má ochranná Sak Jan tattoo na zádech, tak už bych měl mít klid.

Necrocock_promo5S akým najpodivnejším zážitkom si sa doteraz vo svojom živote stretol?
Byl to možná tenhle zážitek. A možná ještě zážitek starej tak dva roky. Hrál jsem si v ložnici se smetákem. Normální ca dvoumetrovej smeták na zametání podlahy, když tu najednou jak si s ním hraju v leže v posteli vylítnul, proboural strop a zmizel. Nikde po něm ani stopy, žádná díra ve stropu… docela divná věc.

Ako som spomínal, pôsobíš dojmom človeka maximálne sa oddávajúceho všemožným rozkošiam. Existuje hranica, za ktorú však už nie si ochotný zájsť?
Jasně že mám stanoveny určité hranice, ale občas je s rozkoší překročím a to pak teprve stojí za to.

V čom vidíš rozdiel medzi Necrocockom a Tomášom Kohoutom? Alebo inak. Koľko z toho, čo sa o tebe hovorí je pravda a čo je úmyselne vypustená účelová lož podporujúca tvoju image?
Všechno je samozřejmě pravda. Žádné lži nikdy nevypouštím,

Ako vlastne vyzerá bežný tvoj bežný deň, pokiaľ nie si na cestách?
Většinou celej den pospávám a večer vyrážím na lov se svýma dvouma malejma černejma kocourkama. Lovíme všechna možná malá zvířátka. Navzájem se od sebe učíme a co ulovíme, tak taky hned sníme. A nebo si s tím kolikrát jen pohrajeme, poraníme a pustíme. Je to velká škola. Zrovna na mne mňoukaj od potoka, ale moc se mi dnes nikam nechce. Jsem ňákej zchvácenej.

Temné stránky života. Musí sa s nimi čas od času vysporiadať každý jeden človek. Ako je to v tvojom prípade?
S tím mám velký problém. Těžko se s těžkostma vyrovnávám a většinou končím hospitalizací v léčebnách.

Necrocock ve vaněOznačil by si sám seba za samotára, alebo za spoločenského jedinca? Čo ty a partnerský prípadne manželský život?
Jsem samotářskej pozorovatel uprostřed davu a manžel jsem tvrdej, nekompromisní, ale spravedlivej.

Existuje v tvojom živote miesto pre film či literatúru? Čomu dávaš v tomto smere prednosť?
Jsem veký čtenář i milovník filmů. Mám rád hlavně „podivnosti“, ale rád se kolikrát začtu i do románků pro ženy. Zrovna čtu u bazénu „Pod Toskánským sluncem“.

Predpokladám, že tvoj vzťah k pornografii je skrz naskrz pozitívny. Aká produkcia ťa dokáže najviac zaujať? A čo vravíš na nemeckú vintage klasiku typu Herzog?
Mě dnes baví snad už jen amatérská videa z Gloryholes. Když chceš ňáká jména produkcí, tak třeba Gloryhole Swallow, Gloryhole Secret, SpitMe…

Za grafickú stránku novinky bol zodpovedný František Štorm, čo je zjavné na prvý pohľad. Spýtam sa ťa však na inú vec. Poznáte sa už prakticky celé štvrťstoročie. Ako by si ho charakterizoval ako človeka? A aký je tvoj vzťah k ďalšej takmer kultovej postave MASTER´S HAMMER Vlastovi Voralovi?
Franta je neskutečně pracovitej a tvůrčí tvor. Kdykoliv k němu přijdu, tak buď něco dlabe do dřeva, nebo něco škicuje, nebo komponuje, nebo vaří pivo, nebo si vyřezává svůj vlastní nábytek, nebo ňákej hudební nástroj, nebo si slepuje vlastního draka… a kolikrát to dělá třeba i všechno najednou. Skvělý na něm je, že jak ho něco napadne, tak to bez otálení a odkládání okamžitě a hlavně úspěšně zrealizuje. To druhý jméno mi nic neříká.

Vďaka za rozhovor. Niečo na záver?
Nevím. Jsem teď cekově zchvácenej. Přivez jsem si z Budapešťskejch termálních lazní zánět zvukovodů v obou uších. Cítím v nich bolest a mám je zalehlý. Teplotu sice nemám, ale cítím se celkově tak ňák zchváceně. Kapu si do uší Ciplox, ale moc to nezabírá. Zajdu zejtra na ORL na Homolku, ať se mi do nich zas podívaj. Jsem celej zchvácenej.

Dagon

http://bandzone.cz/necrocock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *