NAPALMED – Pignoise (CD-R, 2010)

Slyšeli jste někdy skrytou naštvanou řeč počítačů, a nebo k vám někdy promluvily signály, které přeplňují okolní svět?! Už jste někdy byli zavřeni přímo v motoru startujcí rakety nebo raketoplánu, který nekompromisně míří na oběžnou dráhu nebo až dál do nekonečna vesmíru, už se vám nějaká nahrávka při poslechu zdála jakoby poničila domácí přehrávač, a nebo zničila nebo nevratně poškodila reproduktorové soustavy? Už jste slyšely překotný hluk lidské existence v přetechnizovaném světě, který svými nejemnými elektronickými signály dotváří celkovou a neodvratnou melodii cesty k blížící se apokalypse? Už jste někdy vybrali veškeré zvukové efekty ze svých oblíbených sci-fi filmů a poskládaly je na sebe a pustili je všechny najednou? Měli jste už někdy ve svém životě při poslechu nějakého CD tyto a nebo i jiné zvukově velmi náročné a neúprosné pocity. Ne ??!!! Tak nová exkluzivní produkce přední české zvukové kapely NAPALMED nám to všem bez jakýkoliv kompromisů velice ráda umožní.

Svým dalším počinem „PigNoise“ se o to svoje („slovo“, se v tomto případě asi ani nedá použít), hlásí naprosto nekompromisně. Co více si přát než nový CD(-rom) naplněný až po časový okraj své vlastní časové nosnosti. Komplet všech dvanácti kompozic bez varování vrhají natěšeného posluchače do prostředí novodobého futuristického zvukového koncernu v celkovém rozpětí sedm a sedmdesáti minut a patnácti vteřin !!! Neboli NAPALMED – Pignoise CD = 12 X skladba = 77:15.!!!

Mírným zklamáním je pro nejednoho fandu, neprogresivní pojetí obalu. Se slzou v oku (nebo možná spíše se zvukem v uchu) stačí jen vzpomenout na velmi progresivní obaly počinů předcházejících: skvělé ohýbací desky (lze tohoto neopakovatelného kousku dosáhnout i u CD??) a šroubovací obal (můj velmi preferovaný a oblíbený) a doplňky stavebních plánů fabriky, a nebo technických nákresů a kusů ochranných pomůcek z továrního provozu…

Otázka je jestli i na NAPALMED nedosáhla ekonomická krize, takže poslední počin „Pignoise“ si vystačí jen s PVC igelitem a jednoduchým papírovým obalem. Takhle nějak vypadá ztvárnění zvuku v barvách…..Ale přesto je obal formátován naprosto neklasicky, což je zase výhoda, že NAPALMED se o to snáze hledají, neb jednoznačně vyčnívají z hromádky, řady, stojanu na CD…a samozřejmě že nejen svým obalem.

Užívejte zvuku v nejryzejší podobě, kterou vám tato další nezaměnitelná nahrávka poskytuje v plné míře CD media…….. A malé doporučení na závěr. Nebát se a zajít na živý koncert NAPALMED. Možná je to jen mé zdání, ale přijde mi to daleko více přístupnější. Pokud vás to tedy nevyžene ze sálu (což se u některých lidských jedinců může lehce stát)….

PS : Co dělá Mr. Radekk, to natrhne Všem zadek, Napalmed čistě zachycený hluk, nekompromisní nápor na sluch !!!
PSS : Kdyby se nově natáčel seriál „Návštevníci“, věděl bych moc dobře, komu svěřit hudební doprovod…

Radim

http://napalweb.unas.cz/

http://bandzone.cz/napalmed

One thought on “NAPALMED – Pignoise (CD-R, 2010)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *