NAHUM zveřejňují cover, název, tracklist a koncept svého druhého alba

NahumDeath/thrashoví NAHUM vydají 1. listopadu své dlouho očekávané druhé album, které ponese název „And The Chaos Has Begun“. Tematicky naváže na debut „The Gates Are Open“ a zásadním způsobem posune apokalyptické téma dál.

Zatímco debut přišel pouze s vizí apokalypsy a zprávou, že jí již nic nestojí v cestě („brány jsou otevřeny“), nové album reflektuje její rozpoutání. To, co bylo „na spadnutí“ nyní skutečně začíná. Již v reálném čase vidíme vzrůstající chaos ve státě, na ulicích i v hlavách lidí médii pravidelně promazávanými. Běsnící chaos je nástrojem, průvodním jevem i podstatou apokalypsy, která právě začala, a která bude tím posledním, co lidstvo zažije. Vstoupili jsme do poslední éry.

Podstatu tohoto chaosu zachycuje cover alba. Jeho agresivní barvy a centrální postava na pomezí abstrakce ztělesňují chaos, který se rodí uprostřed města, symbolu lidstva. Z něj vyrůstá a jemu přináší zkázu; jeho kořeny čerpají sílu z hromady mrtvých. Vše obepínající šlahouny chaosu vtahují do sebe i diváka a činí ho součástí této scény. Tento chaos nemá identitu, tvář člověka či čehokoliv konkrétního. Není ani vítězný, pouze vše pustošící. Rozpadá se a zároveň se překotně rozrůstá a napadá vše jako plíseň, jako oheň. Vytřeštěné, zasažené oko na obloze pak symbolizuje hrůzu nad povahou zkázy.

Autorkou coveru je Daniela „Dahlien“ Neumanová. Její dílo využitím tradiční kresby a neobvyklou stylizací odkazuje také na hudební koncept alba. Ten, ač vychází z klasických tradic old school thrashe, floridského deathu a blackové melancholie, je jejich neotřelou kombinací. Album tak opět stojí na silných motivech, apokalyptické atmosféře a nově také mnohem víc na metalové agresi. Poslední dny začaly!

Nahum-and-the-chaos-has-begun-coverKomentovaný tracklist:
1) Raging Chaos – Vzestup chaosu. Název mluví za vše, v podstatě titulní skladba. Znásilnění svobody, prolhané sliby, slepí vůdci, otevřené hroby. Ano, chaos začíná právě TEĎ!

2) Vomit The Darkness – Ztrácíme vše, balancujeme na hraně, nevíme jak chutná pravda, toužíme po destrukci, naše tělo se zmítá a dáví to, čím ho systém krmí.

3) Creator Of Emptiness – Jsme tvůrci prázdnoty. Naše výtvory jsou prázdné a destruktivní. Jsme tvůrci temnoty a bolesti. Stvořili jsme člověka bolesti, smutku a hanby. Stvořili jsme boha smrti.

4) Funeral Of Age – Smrt si osedlala koně, čas lidstva se nachýlil, mocnosti padnou. Jsme na prahu konce. Ne jen lidstva jako celku, ale především obyčejného člověka, jehož naděje končí apokalyptickými ambicemi politiků a sebedestruktivními manýry globální společnosti, si zaslouží tryznu. Toto je rozloučení se vším dobrým…

5) Damned – Prokletý a zatracený je každý, kdo se vzepře. Vypovězen ze společnosti, z vlastní země, prokletý všemi se sebevražednou tendencí bojuje proti všem. Vždyť už nemá, co by ztratil, zadupe všechny, kdož mu jdou po krku… pomsta přichází.

6) The Clash Of The Fury – Osudový střet. Můžou z nás rvát maso, ale skutečně zvítězí?

7) Under Fire – Zaburácí salva. Celý svět je jedna frontová linie. Není kde se schovat. Kdo přežije, zvítězí, kdo přežije, je proklet. Krev na rukou pálí navždy…

8) Rotten Lies – Každodenní příval výkalů z médií. Váha slova byla zničena, ústa jsou mocné zbraně řízené slepci. Všude kolem nás falešné tváře lidí co hrají své role. Ano, každodenní lež a přetvářka. Už více nesneseme. Dost už!

9) www (WorldWide War) – Ano, ať už to skončí. Naše nenávist je slepá. Pavouk co vtisknul jed do našich vztahů, spřádá svou síť nenávisti. Virtuální prostor se stal místem bezbřehé nenávisti a agrese. Již jsme rozděleni… nechť zkáza započne.

https://www.facebook.com/nahummetal?fref=ts

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *