NAGA – Void Cult Rising (CD – 2019, Spikerot Records)

Prohnilá NAGA, kanálová stoka, sklepní zvuk a nihilismus. Italští sludge/doomový vědátoři mají rádi smradlavé koktejly, což na své druhé řadovce „Void Cult Rising“ deklarují s grácií a noblesou. A je úplně jedno, že většinu ingrediencí si přinesli odjinud, s tím už posluchač musí tak nějak počítat.

Svým způsobem se to dá říci i o uchopení atmosféry, jejíž „parametry“ budou povědomé zejména milovníkům zmíněné hudební odnože. Ano, cílová skupina posluchačů bude s nahrávkou pravděpodobně spokojena, mnozí jedinci dokonce velmi. Italům se totiž podařilo vytvořit vpravdě hodně interesantní zvukovou kulisu, která mě upoutala hned při premiérovém poslechu. Nejedná se ovšem o žádnou „čistotu“, nýbrž umně zpracovanou „hladomornu“. Její stěny jsou doslova fackovány studeným kytarovým riffováním, nemluvě o ještě hutnějších basových partech. Vibrování basy ostatně velmi zásadně ovlivňuje chod všech šesti kompozic, svým způsobem se jedná o zážehový plamen, který sound ovlivňuje zcela jednoznačně. Vokální složku poté zastávají doslova a do písmene hysterické screamy – aby toho volání o pomoc nebylo úplně málo. Občasně zlověstná recitace může evokovat jistou náklonnost k partám blackmetalovým, ovšem v tomto případě se jedná spíše o podobnost ryze emoční.

„Void Cult Rising“ je album v mnoha ohledech zajímavé a svým způsobem i důvěryhodné. Nebudu se k němu zřejmě vracet často, ovšem člověk nikdy neví… Každopádně NAGA vytvořili hodnotnou alternativu vůči produktům od slavnějších kolegů z branže.

Skladby: Only a God Can’t Save Us, Melete, Bedim the Sun, Thanatou, Pyre, Void Cult Rising.

Sestava: Lorenzo De Stefano – kytara, vokály; Emanuele Schember – baskytara, efekty; Dario Graziano – bicí.

ALL

https://nagadoom.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *