Na pomezí nebe a pekla – nový videoklip hudební skupiny TEZAURA

Snímek z 2015-11-17 12-31-41Tuto neděli v šest hodin večer představila brněnská hudební skupina TEZAURA svůj nový videoklip Heavenhell, který v našich končinách rozhodně kvalitativně vyniká. TEZAURA se vymanila z klasických klišé českého metalu a z rozbořených domů a neutěšených gotických prvků se posunula do úplně nového prostředí.

Heavenhell v sobě snoubí na první pohled dvě neslučitelná témata – svérázně adaptovaný příběh Adama a Evy a cirkusové prostředí. Celý příběh ovšem ve svých čtyřech minutách na diváka působí kompaktně a přirozeně. Tezaura v něm znovu vyzdvihuje pro sebe tak typickou barvitost a silný vizuál, který je pro ni specifický již od samých počátků její existence v roce 2010.

Na videu spolupracovalo více než třicet partnerů a dobrovolníků, mezi kterými lze vyzdvihnout například cirkus Berosini, osvětlovací firmu Cyber Lights, výtvarníky kostýmů, šperků a mnohé další. Bez této spolupráce by klip ani nemohl vzniknout. Bubeník kapely David k tomu sám uvedl: „Bylo naprosto super sledovat, co všechno byli lidi ochotní pro to video obětovat a být toho součástí. Všichni do toho šli naplno, až na dřeň a přesně to jsme v klipu chtěli zachytit.“

Režie a produkce se opět ujal talentovaný Rashid Fidratovich Garipov, se kterým již kapela v minulosti spolupracovala na svém prvním videoklipu Mechanical Ballerina. Přestože Rashid je známý spíše v hiphopových kruzích, produkce metalu mu opět vyloženě sedla. Na Heavenhell je navíc oproti Ballerině znát jistý posun, který jak režisér, tak skupina za ty dva roky nepochybně zaznamenali. Závěrem lze shrnout, že TEZAURA tento víkend vypustila do světa zdařilý videoklip, na český rybník téměř nevídaný a rozhodně jej doporučujeme ke shlédnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *