MOTIONSICK – The Inner Side (CD – 2023, Rasselbande Records)

Návštěva z rakouského Innsbrucku v podobě nenápadného tělesa MOTIONSICK, jež v letošním roce představuje svou první velkou desku. Když nad tím tak přemýšlím, tak u našich jižních sousedů se toho v rámci metalové hudby zas tak moc nerodí, alespoň tedy mám ten pocit… Když to srovnám s ostatními zeměmi kolem… Ale jak by řekl klasik: „Nemusí pršet, jen když kape.“ K tomu bych ještě doplnil, že nemůže být nic lepšího, než když vás potěší úplně neznámá kapela.

Pokud si „The Inner Side“ rozhodnete zakoupit, měli byste vědět, že CD je k dostání v regulérně papírovém digipacku, velmi zvláštně kolorovaném (vychází ale i na vinylu). Vůbec bych nečekal, že se právě za tímto přebalem schovává metalový kvartet. Ale pravda, ono s tím metalem je to přece jen na zvážení. Možná jsem teď nadnesl „něco“ do pranice. MOTIONSICK jsou ovšem velmi zábavní, a to především z důvodu umělecké vyváženosti. Pokud má nějak takto fungovat emo-hardcoreová kapela, beru to! Rakušané jsou místy hodně elegičtí, někdy něžní, ovšem i dokonale razantní a brutální.

Po stránce atmosféry mi nahrávka připomíná post-metalové vábení, ovšem s tím rozdílem, že MOTIONSICK respektují „písničku“. Všechny skladby mají přibližně kolem tří minut, což je v tomto žánrovém rozpoložení docela fajn. Střídání čistého vokálu s agresivním screamem, toť ukazatel spíše nu-metalový, ovšem hodně společného mají MOTIONSICK např. s legendárními HELMET. Tímto se mi hoši opravdu trefili do vkusu, neboť k tvorbě těchto Američanů se v současné době vracím často a rád.

„The Inner Side“ je album kapely, která byla na dobré cestě stát se post-metalovou. Při komponování hudby se však v dobrém něco zadrhlo a na rozcestí se MOTIONSICK vydali takřka na opačnou stranu. Band se sice svým způsobem zbavil obsahu slova „deep“, ale ani v nejmenším neskončil na parkovišti stejně znějících kapel, o které nemá nikdo zájem. Povedená práce!

PS: Na CD ani jinde na netu jsem nenašel sestavu. Pokud se někde objeví, doplním ji pozěji.

Skladby: Salvation, Empty Voice, Locked, Apnea, Sick, Slug, The Shed, Alteración, Sisyphus, Mythomaniac, AIDEM, Encrypted, Parasite, Epilogue

ALL

https://www.facebook.com/motionsickband

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *