MOSCOW DEATH BRIGADE – Boltcutter (CD – 2018, Rebel Sound Records)

To se tak někdy stane, že se mi do cesty postaví „blábol“. Ani nevím, proč mi tohle album vlastně přišlo. Ano, některá zde recenzovaná hudba může být i pro metalistu „divná“, ale toto? Vrcholná dekadence globalizace! Ruská formace, zakuklovaná antifašistická organizace MOSCOW DEATH BRIGADE, po uši zamilovaná do PUBLIC ENEMY, na „Boltcutter“ upozorňuje na to, že i v ruském hlavním městě můžete zabloudit do tmavých a posprejovaných uliček. Rvačky se ovšem nekonají mezi černými a bílými, ale mezi ANTIFA a FA.

Ne, skutečně sem nechci tahat politiku a různé nesmyslné druhy válek, ale MOSCOW DEATH BRIGADE jsou zkrátka militantní a na tuto strunu tlačí jak to jen jde. O nic jiného se totiž opřít nemohou. Pokud bych měl kladně ohodnotit alespoň jeden prvek, pak by to bylo frázování všech tří protagonistů, kteří nakládají s anglickým jazykem jako rodilí mluvčí. Až tak moc ti Rusové Ameriku milují. A zbytek? Totální provar. Hard-primitive-industrial – techno hip-hop? Něco na ten způsob. Hudební podklady jsou ovšem dětinské a často nic neříkající. Zvuk tu slouží jen jako doplňková oblast pro sborové skandování obou bojovníků (jako na fotbale v kotli). Kdyby jim to člověk alespoň věřil. Kdepak, tuhle recenzi berte spíše jako varování a MOSCOW DEATH BRIGADE se raději vyhněte. Svět se asi opravdu posral…

Skladby: Renegarde Stomp, What We Do, Anne Frank Army Pt. 2, Boltcutter, All For One, Straight Outta Moscow Pt.2, Collateral Murder, Brother And Sisterhood, Rude Girl Warrior, Crocodile Style, One For The Ski mask, Papers, Please!

Sestava: Boltcutter Vlad, Ski Mask G, Ghettoblaster G-Ruff

ALL

https://moscowdeathbrigade.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *