MORGUE – Lowest Depths of Misery (CD – 2022, Godz Ov War Productions)

Jérome Blandino a Max Lobier působí pod vlajkou projektu MORGUE víc jak pětadvacet let. Pravda, ve své podstatě se nikdy nedostali mimo rámec hlubokého undergroundu, ostatně nebyl ani důvod. Francouzi si ale beztak dokázali udělat solidní jméno ve světě, přičemž já osobně jsem se s nimi při recenzi alba setkal cca dvakrát. Asi nejvíc mi v hlavě utkvělo v paměti album „The Oricess to Define the Shape of Self-Loathing z roku 2002, a to především co se týče zvuku. Tu brutální „cirkulárku“ mám dodnes v paměti, dokonce i CD bych ještě doma vyštrachal.

Ale to nyní není podstatné. Mnohem určující je, kterak francouzské duo válčí na hudebních polích v současnosti. Pokud hádáte, že se s odstupem dlouhých let zas tolik nezměnilo, máte dost možná pravdu. I navzdory tomu, že si na každé album pozvou jinou smečku hostů, jež pomáhají dotvářet celkový obrázek. Na aktuální novince tomu ale tak není. Jedinou externí tváří je hostující zpěvák Meyhna’ch, jinak jsou pod všemi skladbami podepsáni dva nerozluční přátelé. Tahle dlouholetá svornost je vskutku obdivuhodná…

MORGUE nevymýšlí nikterak závratné kompozice, spíše se Vám budou snažit dostat pod kůži přímočarým masakrem a extrémně ukřičeným vokálem. O maximálně nabroušeném zvuku jsem se už výše zmínil, v tomto punktu se nezměnilo prakticky nic. Ano, novinka je po stránce vyznění mnohem načechranější, možná i agresivnější. Oba pánové jsou instrumentálně velmi zruční, žádnou výraznější asistenci nepotřebují. Je vidět, že se za ta léta velmi zdokonalili, kvalitní „bordel“ jim sluší.

S albem nemám problém, nikterak mě nezklamalo. Co jsem očekával, to jsem také dostal. Příliš nového však rozhodně neočekávejte. MORGUE jsou žánrově striktní a neohlíží se na žádnou světovou stranu. Album vhodné pouze pro milovníky brutal-death/grindu. Pokud byste však v podání dvou zkušených matadorů chtěli slyšet něco trochu jiného, porozhlédněte se po deathmetalovém projektu CORRUPTER, který byl na Rumzinu v nedávné době rovněž představen.

Skladby: Transcend the Acheron, Polar Aftermath, That Which Does Not Live, House of the Departed, Down Syndrome, Roads to Gehenna, Walls of Dis, Hug and a Stab in the Back, Safe in Gods Care

Sestava: Jérôme Blandino – baskytara; Max Lobier – kytara, bicí, vokál; Meyhna’ch – vokál

ALL

https://morguecult.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/official.morgue

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *