MOORAH dokončuje nové album

Pražská post-blackmetalová kapela MOORAH dokončuje tvorbu nového alba. Vyjít by mělo v půlce letošního roku, po třech letech od vydaní předchozí desky. Ty kapela vyplnila koncertováním především v evropských i českých klubech.

Nástupce velmi dobře přijaté kolekce Marnost nad marnost, která vyšla v celosvětové distribuci u labelu Art Gates Records, byla nahrána z části ve studiu Riverside Petra Bučila, z části v domácím studiu frontmana.

„První album, jakkoli jsme na něj hrdí, vznikalo v omezených možnostech nejtvrdších covidových lockdownů. Teď jsme lepší muzikanti, máme lepší nástroje, širší možnosti nahrávání, a na výsledném zvuku je to znát. Je mohutnější, přitom organičtější a čitelnější,“ říká ke zvuku alba frontman Count Horoozah. „Skladby pro nové album vznikly ve výrazně kratším čase výsledek tak, myslím, působí semknutěji. Jdou ve svém výrazu do větších extrémů než předchozí, přitom část z nich zní přirozeně hitověji, nebo řekněme přístupněji,“ dodává.

Na albu se objeví řada hostů z domácí i evropské scény, překvapením bude jméno stojící za finálním mixem a masteringem. O produkci se kapela postarala vlastními silami.

Nový line-up

Kapela prošla od vydání předchozí desky několika změnami v sestavě. Na pozici druhého kytaristy nastoupil Ghąl, původně jen jako záskok na evropské turné s Marduk. Baskytary se chopil Jöthun (spolu s Ghąlem působí v Outward). Frontman Count Hroozah, klávesista a tympanista Salage a bubeník Ferenc Fečo jsou v kapele od počátku jejího živého působení.

Aktuální lineup:

Count Hroozah: Zpěv, kytary
Ghąl: Kytary
Jöthun: Baskytara
Salage: Klávesy, tympán
Ferenc Fečo: Bicí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *