MOONREICH – Fugue (CD – 2018, Les Acteurs de l’Ombre Productions)

Hlavním lídrem francouzské blackmetalové skupiny MOONREICH je umělec říkající si Weddir, který tehdejší projekt založil přesně před deseti lety. Jak náhled do biografie napovídá, tak za tu slušnou řádku roků se v sestavě vystřídala celá řada hudebníků, přičemž ustálení sestavy přišlo v době alba „Pillars of Detest“. To jsem shodou okolností měl i čest hodnotit a upřímně se přiznávám, že ze své tehdejší kritiky bych ani v dnešní době nic neslevil.

Kapela jednoduše zaostávala za francouzskou konkurencí v mnoha ohledech, přestože inzerce labelu Les Acteurs de l´Ombre Productions hovořily zcela jiným jazykem. Sympatická sázka na MOONREICH se však s odstupem tří let ukázala jako šťastná, neboť novinkové album „Fugue“ je modelem „pekla z rozmyslem“. V podstatě každá z kompozic si vykládá blackmetalový žánr svým vlastním způsobem, přičemž své zastoupení mají také prvky doomové či post-metalové. Překvapivý je i příklon ke komplikovanějším aranžím, nemluvě o zvukovém přiblížení se soudobým francouzským spolkům. Nicméně ani „stará škola“ není na „Fugue“ zastoupena zrovna v malém, a tak je posluchač v podstatě konfrontován s ideálně namíchaným koktejlem, kterému nechybí ani potemnělá atmosféra. Ostatně určitá tajemnost a mystika jsou dalšími trumfy, jimiž MOONREICH s největší pravděpodobností posluchače přesvědčí.

„Fugue“ je nahrávka kapely, jejíž členové museli nad stylistikou alba přemýšlet mnoho bezesných nocí. V podstatě každá skladba je trochu jiná, ovšem každá může reprezentovat tento důmyslný komplet. Krásně zpracovaný digi-book už je jen pomyslným a příjemným bonusem, který ocení zejména sběratelé. Ne, MOONREICH nedali dohromady nejlepší blackmetalové dílo všech dob, nikterak nešokují, ovšem milovníky „černého kovu“ s určitostí potěší. K takové nahrávce se bude zajisté vracet mnoho metalových nadšenců.

Skladby: Fugue, Pt. 1: Every Time She Passes Away, Fugue, Pt. 2: Every Time the Earth Slips Away, With Open Throat for Way Too Long, Heart Symbolism, Rarefaction, Carry That Drought Cause I Have No Arms Anymore, The Things Behind the Moon.

Sestava: L – zpěv; Weddir – kytara, zpěv; Siegfried – baskytara; Sinaï – kytara

ALL

https://moonreich.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *