MOLUCHTAS – Telos Terminus (CD – 2022, Godz ov War Productions)

MOLUCHTAS je projekt jednoho belgického nadšence (evidentně nechci být jmenován), který holduje černé formě death metalu v té nejryzejší podobě. Přestože na scéně funguje teprve dva roky, podařilo se mu zrealizovat hned dvě zajímavá EP, jež mimochodem vyšla pouze na kazetách (digitální verze nepočítám). Polští Godz ov War Productions se však opětovně pochlapili a vydali oba materiály na jednom CD („Into Nothingness“/ „The Inexorable Imprecation of Being“). Myslím, že dobře udělali. MOLUCHTAS je důkazem toho, že i „běžný“ death metal může v roce 2022 potěšit a zaujmout.

Hlavní protagonista se ani zdaleka neutápí ve složitostech, ovšem i tak servíruje dosti poutavou nálož valivého death metalu s příměsí blacku. Pravda, nejedná se o nikterak revoluční počin, ovšem striktně zaměřené posluchačstvo bude s touto tradiční náloží pravděpodobně spokojeno. Dokonce bych se nebál použít slovo VELMI. Skladby MOLUCHTAS mě osobně imponují z hlediska atmosféry, líbí se mi, jakou image hudba má a co všechno opisuje. Když si budu chtít poslechnout něco mnohem komplikovanějšího, logicky sáhnu někam jinam. Takto jsou kostky vrženy, ostatně hned pod recenzí můžete MOLCUHTAS ochutnat ve vší počestnosti.

Je však třeba vnímat, že CD není řadovým albem, ale spíše zcela zřetelnou kompilací. Rozdíly mezi dvěma materiály mi nevadí, spíše je pro mě trošku problematičtější časová délka nad padesát minut. Ale samozřejmě chápu, že cílem tohoto CD je nabídnout tvorbu MOLUCHTAS v kostce a v neposlední řadě ji takto podpořit. Ze všech skladeb mě nejvíce baví ty úplně poslední, čímž naznačuji, že druhé EP je přece jen o něco dotaženější, a to i po zvukové stránce. Zároveň mi sedí taková ta „kompoziční rozcabenost“, dokonce mi imponují i mnohdy monotónní plochy, díky nimž je hudba projektu o to více naléhavější.

Skladby: Surrender to the Void, The One That Defiles the Earth, The Awakening, A Carnal Illumination, Damnation’s Drawning, The Sanguinary Provenance, The Quintessence of Emptiness, The Sun of Malediction

ALL

https://moluchtas.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *