MISANTHROPIC RAGE – Hallucinatory Phenomena (CD – 2022, Godz ov War Productions)

Polští MISANTHROPIC RAGE jsou na scéně už hodně dlouho dobu zavedenou značkou. Od roku 2016 se jim podařilo zrealizovat tři velké nahrávky, přičemž „Haallucinatory Phenomena“ je oním čtvrtým černým lístkem. Přátelé, pokud máte rádi trochu avantgardnější blackmetalovou formu, jistě se po tomto počinu poohlédněte.

Prostřednictvím předchozích nahrávek MISANTHROPIC RAGE trpělivě zráli, aby na čtvrtý pokus definitivně potvrdili statut bandu, s nímž se musí počítat. Jednotlivé kompozice jsou plné nevšedních nápadů, zvuků, žánrových rozkročení atd. Zkuste si např. vychutnat skladby jako „Further“ či „Void“, které ve vybraných úsecích jasně směřují mimo hlavní stylovou „látku“, ovšem s grandiózní lehkostí a skladatelskou noblesou.

Trojice hudebníků se od posledního záznamu zlepšila prakticky ve všech směrech, nemluvě o celkové atraktivitě tvorby. Pokud některé avantgardní party jsou ve vší počestnosti ve finále těžko poslouchatelné, tak o MISANTHROPIC RAGE lze tvrdit naprostý opak. V jejich produkci se protíná nejen blasfemický dotek BEHEMOTH, ale i příjemná hra s kontrasty, s níž už nějaký ten pátek bodují např. ENSLAVED. Nicméně i MISANTHROPIC RAGE dokáží svoji hudbu prezentovat zvláště osobitým způsobem, ostatně zkuste jejich peprný gulášek ochutnat. „Hallucinatory Phenomena“ je počin, jenž si Vaši pozornost s určitostí zaslouží!

Skladby: The Personification of a Decaying Shell, The Birth of Insanity, Further, The Afterworld, Void, I´am, Hallucinatory Phenomena

Sestava: AR. – kytara, vokály (hudba); W – baskytara; vokály (texty); Curse – bicí

ALL

https://www.facebook.com/misanthropicrage/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *