MetalGate Records uvádí: INNERSPHERE – AMNESIA

Vážení přátelé a příznivci melodického death metalu, nastražte svůj sluch. Zejména pro vás máme velmi zajímavé zprávy. Do světa totiž právě dnes vypouštíme debutové album plzeňských divočáků INNERSPHERE, jedné z nejtalentovanějších a nejagilnějších mladých part naší metalové scény, které dostalo název „Amnesia“, a které je dalším příkladem toho, že dobré věci potřebují čas. Geneze tohoto počinu totiž začala již v roce vzniku INNERSPHERE, tedy v 2015, kdy paralelně s materiálem pro vůbec první kapelní počin, pětiskladbové EP, vznikají i první skladby pro „Amnesii“. Skladatelský proces trvá do poloviny roku 2017 a jeho drtivou většinu nese na svých bedrech kytarista a zpěvák Míra Litomerický. Po dokončení finálních aranží (na nichž participovala celá kapela), začíná v lednu 2018 nahrávání v The Barn Studio pod dohledem Dana Frimla (MEAN MESSIAH). Obal alba i jeho design pochází z dílny Marka „Markko“ Pišla, který se na „Amnesii“ představil též jako host, a to ve skladbě „Asylum“, do níž přispěl varhanní stopou. Výsledkem práce všech zúčastněných je svěží a divoká melodic death metalová nahrávka, která do sebe vstřebává thrashové, blackové ale i heavy metalové vlivy.

Mimo dobře vyvážený mix metalových žánrů nabízí deska též temný příběh sebeobětování a bolestivého očistce ve jménu jedné skutečné lásky. Jak pozoruhodná situace, vezmeme-li v úvahu fakt, že tyto prvky jsou v naprostém souladu s hlavními poznávacími atributy Romantismu, uměleckého hnutí, jehož zástupcem byl v našem prostředí například Karel Hynek Mácha, jelikož měsíc lásky je právě za dveřmi. Jakmile tedy odrecitujete svůj Máj pod rozkvetlou třešní, nebo ještě lépe hřbitově, chcete-li být správný Romantik, můžete bez obav sáhnout po „Amnesii“.

V závěru se však pojďme vrátit na zem, jelikož tu máme tři poněkud prozaičtější, ovšem neméně důležité informace:
Vaši pozornost by totiž neměly minout jednak dva videoklipy, které se k nové desce vztahují. První k písní „Black Forest“ se objevil již v září 2017, zatímco zcela aktuální „When The Empire Falls“ debutoval 19. dubna 2018.

Zadruhé, na e-zinu MarastMusic probíhá exkluzivní stream celé desky, takže až shlédnete klipy, vyrazte právě tam! A nakonec připomeňme, že INNERSPHERE neopomenou ani živou prezentaci nového materiálu. Již zítra totiž startuje jejich Amnesia Tour, které je v průběhu dubna a května zavede do Prahy, Liberce, Brna, Ostravy, Spáleného Poříčí, Mladé Boleslavi a Českých Budějovic. Zlatým hřebem pak bude vystoupení na domácí půdě v plzeňském klubu Pod Lampou. Nezapomeňte tak podpořit naši mladou krev nejen koupí jejich nabušené prvotiny, ale též v kotli pod podiem!

Debutové album INNERSPHERE „Amnesia“ vychází u MetalGate Records ve formátu digipak a k dostání je na MetalGate e-shop.

www.metalgate.cz
www.facebook.com/innerspheremetal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *