Metal Madness X 2023 25. – 26. 8. 2023 Sušice, ostrov Santos

Jubilejní desátý ročník šumavského svátku Metal Madness přinese zajímavý průsečík žánrem a domácí scénou. Poslední víkend velkých prázdnin bude ukončen dvou denní veselostí, kdy se bude vše odehrávat dle zažitých zvyklostí. Drobnou výjimku tvoří páteční program, který z dříve konaného souboje tří kapel proměnil svou podobu na lákavou soupisku známých tuzemských pojmů. Chybět nebudou zahraniční matadoři, kterými letos budou BEHEADED (brutal death – Malta), ACCUSER (teutonic thrash – Německo), THEOTOXIN (black death – Rakousko) a Hellfuck (thrash – Polsko). Žánrový rozstřel nadále podpoří domácí death metalové spolky jako HYPNOS, MILLIGAN, DEATH ON ARRIVAL nebo POPPY SEED GRINDER. Black metalové hájemství představí Nāv a Mater Monstifera. Thrash metal zastoupí Lahar a metalcore předvedou F.O.B. a NOTHING LEFT TO SAY. Nečekejte proto až na sobotní program a dorazte již v pátek večer a nechte se prostoupit omamnou silou metalu a okolního prostředí, kterým opět bude ostrov Santos v Sušici. Kvalitní zázemí pro uvolněný průběh festivalu je už samozřejmostí, stejně jako přátelská takřka rodinná atmosféra celé akce. Níže najdete jemné přiblížení konkrétních skupin a závěrem věcnou rekapitulaci.

BEHEADED je brutální saň z Malty, co svou energii chrlí již přes třicet let. Aktuálně dávají dohromady nové album, takže se lze těšit i na nějakou novinku. Jejich svérázný brutal death může mnohým dát vzpomenout na kapely jako ABORTED nebo SUFFOCATION.
http://www.facebook.com/BeheadedMT

ACCUSER hrající teutonický thrash metal svou historií sahají ještě o pár let dál. Své první velké album vydali již v roce 1987. Lze tak očekávat léty prověřenou smršť hutného thrash metalu od teutonských německých rytířů. Kapelu lze přirovnat třeba ke XENTRIX nebo EXUMER.
http://www.accuserdomination.com/
http://www.facebook.com/accuser2008
https://accuser.bandcamp.com/

THEOTOXIN z Rakouska dovezou rychlopalný black metal, ze kterého trochu doutná i pekelný death metal. Aktuální tvorba skupiny je na skvělé úrovni a funguje takřka okamžitě. Však uvidíte sami, že tohle se bez patřičné odezvy jistě neobejde. Srovnávat můžeme s BELPHEGOR nebo HATE.
https://www.facebook.com/TheotoxinOfficial/
https://theotoxin.bandcamp.com/

HELLFUCK je sice pojmem novým, avšak tvořeným zkušenými polskými harcovníky. Členy nejvíc propojuje minulost v kapelách jako EMBRIONAL nebo SQUASH BOWELS a pokud se vám právě vymaloval nekompromisní obraz jejich rétoriky, pak očekáváte správně. Svižný thrash učebnicových rozměrů nejlépe odkáže na staré dobré SLAYER nebo KREATOR.
https://www.facebook.com/hfband666

HYPNOS snad není třeba představovat a pokud se ještě mezi vámi objevil někdo, kdo tento pojem nezná, tak zpátky do lavic na povinnou výuku tuzemského death metalu. Aktuálně má Brunova smečka venku skvělé EP Deathbirth, které hodlá testovat na lidech i živě.
http://www.facebook.com/HypnosCZ

LAHAR – to samé, co jsem psal u předchozí kapely, mohu napsat o této formaci z řad thrash metalových maniaků. Poslední zářez Stínání hlav lze jednoduše přetavit do reálné podoby, kdy hlavy budou poctivě třepat pod podiem do samého setnutí svalových dispozic. Thrash!
http://laharthrash.bandcamp.com/

MATER MONSTIFERA rovněž z jihu Čech si drží solidní status vampýrského blacku, kterému nejsou cizí klávesy a melodičtější forma. Podle drobných zpráv se pracuje na novém materiálu, který bude možná i předmětem sobotního klání. Těšte se na harmonii romantizované dekadence sepsané krví.
http://www.matermonstifera.cz/
https://www.facebook.com/pages/MATER-MONSTIFERA/135107122486

F.O.B. představí nového pěvce, který střídá dlouhé angažmá skvělého Máry. Jak to bandě momentálně šlape šlo slyšet už na loňské nahrávce Outside The Palace Walls, ale jakou energii vlil do žil nový zpěvák uvidíme/uslyšíme/prožijeme de facto až nyní. Tohle bude silné.
http://www.fob.cz/
https://www.facebook.com/fobmetal
https://fobmetal.bandcamp.com/releases

POPPY SEED GRINDER už je taky docela letitý pojem na scéně, takže i jejich death metal řezaný grindem už má patřičné ostruhy. Soudobá podoba formace kolem Yardy je ve skvělé kondici, o čemž svědčí jejich poslední album Faceless Atrocities, ze kterého se bude zaručeně vybírat i pro vás.
http://www.poppyseedgrinder.cz/
http://www.facebook.com/PoppySeedGrinder
http://poppyseedgrinder.bandcamp.com/

Nāv jsou synonymem pekel. Ultimátní black metal v nevídané kondici, který způsobí mrazení navzdory (snad) horkému počasí. Aristokraticky vyznívající smyslnost arcizlých tónů. To jsou tihle tři smrtci neznající lítost s posluchačem a uštědřují mu tak exekuční lískance černým karabáčem.
https://www.facebook.com/nav.blackmetal
http://navcult.bandcamp.com/

Milligan jsou tuzemská naděje na death metalovém kolbišti. Partě nechybí náklonost k technickým vyhrávkám, šlapavým pasážím a chytlavost v refrénech. Hutný vokál uzemňuje náležitě mocným úderem jako když mistr kovář přesně míří ránu do žhavé rudy. Milovníci Malevolent Creation nebo Unleashed si přijdou na své.
https://www.facebook.com/milligandeathmetal
https://bandzone.cz/_117733

NOTHING LEFT TO SAY z Plzně dovezou třaskavou nálož moderního metalcore, která bude báječně fungovat na krční obratle. Melodická složka jejich tvorby je citlivá a dokáže skvěle přesvědčit o slušné naději, kterou v sobě tahle pokérovaná banda živí. Při poslechu se jistě vybaví styl All The Secrets Inside nebo Lamb Of God.
https://www.facebook.com/nltsofficial
https://bandzone.cz/_117653

DEATH ON ARRIVAL z moravské metropole ctí staré žánry jako death nebo thrash metal. V jejich rukopise se zrcadlí velikáni typu GOREFEST nebo DARK TRANQUILLITY. Nechybí nápaditá melodičnost a barevnost skladeb, které svou konstrukcí připomínají dobu vzniku v devadesátých letech, ačkoliv to je éra, kdy muzikanti teprve přicházeli na svět. Tahle krev je horká.
https://www.facebook.com/DeathOnArrivalBandOfficial
https://deathonarrival.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/_90703

Metal Madness X 2023
25. – 26. 8. 2023
Sušice, ostrov Santos
vstup na páteční warm-up je zdarma pokud vlastníte vstupenku z předprodeje. Výše vstupu na místě bude upřesněna.
Vstupenky v předprodeji nyní za 700,- (později za 800,-)
Pátek startuje v 18.00 / sobota začíná v 13.00
Kapely:
pátek:
Hypnos (death – Zlínsko)
Lahar (thrash – Písecko)
F.O.B. (metalcore – Táborsko)

sobota:
Beheaded (brutal death – Malta)
Accuser (thrash – Německo)
Theotoxin (black/death – Rakousko)
Hellfuck (thrash – Polsko)
Mater Monstifera (black – Budějovicko)
Poppy Seed Grinder (grind/death – Praha)
Nāv (black – Jindřichohradecko)
Milligan (death – Pardubicko)
Nothing Left To Say (metalcore – Plzeň)
Death On Arrival (death/thrash – Brno)
Stay tuned to metal!
https://www.mortifilia.cz/metal-madness/index.html
https://www.facebook.com/events/879803833256647/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *