MEDIOKRIST – Traumwelt (CD – 2019, Timezone Records)

Jak pojmenovat svou novou kapelu? Do značné míry to může být problém, neboť většina jednoslovných názvů je již obsazena. MEDIOKRIST je však bomba název! To jako fakt! Tohle pojmenování se mi zatraceně libí, nemluvě o PR možnostech, které z toho vyplývají. Však se také němečtí metalcoristé v tomto ohledu činí. Už jen zpracování digipacku je jedním slovem paráda, člověk aby se tento skvost bál vzít vůbec do ruky!

Jenže, tím veškerá má radost končí. MEDIOKRIST totiž hned na svém debutu uvízli na mrtvém bodě a dostávat se z něho budou dost možná hodně dlouho. Důvod? Totálně „obyčejný“ metalcore, v rámci provedení vůbec ne špatný, ovšem celkově naprosto neosobitý a nudný. Je to brovská škoda. Kapela totiž umí hrát zatraceně dobře, po zvukové stránce se rovněž jedná o absolutní TOP mordor, ovšem to ubíjející „hraní si na někoho jiného“, to mě fakt irituje. Chlapci si měli do studia pozvat nějakého pruderního producenta, aby jim sesekal zadky!

„Traumwelt“ pro mě osobně představuje „nošení dříví do lesa“. Na oko sice vypadá dobře angažmá dvou vokalistů, ovšem v základu tento bonus nic moc neřeší. MEDIOKRIST podle mého názoru naskočili na potápějící se loď s nápisem SOILWORK a na stejné palubě se snaží burcovat hlavní posádku, která už jen rezignovaně sedí a popíjí. Na druhou stranu, abych nebyl až tak přísný… MEDIOKRIST mají rozhodně schopnosti na to, aby z nich v budoucnu vyrostla zajímavá kapela. Je však očividné, že šestičlenná sestava bude muset malinko změnit režim. To je můj názor, ke kterému ještě dodám následující: pokud patříte k milovníkům metalcoru, tento žánr doslova zbožňujete, MEDIOKRIST by Vás pravděpodobně zklamat neměli.

Skladby: Eleos, Monochrom, Median, Traumwelt, #Danke Menschheit, Phobos, Katharsis, Hypokrisie, Neo Homo Superior, Spiegel, Omen,
Exitus.

Sestava: Patrick Weitzker – zpěv; Philippe Georgi – zpěv; Marvin Schattevoi – kytara; Kevin Schattevoi- kytara; Julian Petzold – baskytara;
Patrick Pereira – bicí.

ALL

https://www.facebook.com/mediokrist/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *