MAXXWELL – Metalized (CD – 2018)

Jsou v podstatě mainstreamovou skupinou, která dokáže vyprodat klub do posledního místečka. Řekl bych, že u recenzentů tolik oblíbení nebudou, neboť jejich písně jsou na něčí vkus až příliš poddajné a hitové – to si opravdu dovolím tvrdit. Jejich doménou je víceméně alternativní metal s excelentními vokály a zvukově načinčanými kytarami. Většině skladeb nechybí nosné refrény (není se moc co divit, neboť zpěv frontmana Gilberta je skutečně exkluzivní), melodické mezihry, jež jsou nejčastěji střídány intenzivním thrashmetalovým rumplováním.

Pokud MAXXWELL míří na nějakou cílovou skupinu posluchačů, pak to budou ti, kteří na sobě rádi nosí trička skupiny ANTHRAX. Podobnost s těmito legendami není od věci skutečně v mnoha ohledech, zvláště pak v jakési schopnosti vystředit skladbu do grandiózní pointy (většinou se jedná o silný refrén). Těch opravdu „velkých“ skladeb se na desce nachází vpravdě celá řada. Vzpomenout mohu hned intenzivní otvírák „Hurricane“, případně klipovku s titulním názvem (najdete ji pod recenzí). Velmi se mi zamlouvá, když MAXXWELL využívají spíše té vážnější tváře, naopak občasná rozjuchanost mi občas připomíná skladatelskou uvolněnost kdysi nenapodobitelných SUICIDAL TENDENCIES.

Nicméně i MAXXWELL jsou pravými „mistry metalové písničky“. Umí zapůsobit, nejsou otravní ani klišovití, a především dokáží přesvědčit o svých kvalitách prostřednictvím křišťálového zvuku. Deska se poslouchá opravdu sama. Upřímně se ale musím přiznat, že jak mám tuto desku rád, a líbí se mi, tak hodně často se mi stává, že disk vyndavám z přehrávače, aniž by došel konce. Těch „dramat“ je tu totiž přece jen méně, přičemž softovější vsuvky (laděno do popu) podtrhují onu bezstarostnost (na můj vkus) až příliš. Velkou výstředností je pak „kovově laděný obal“, v jehož deskách se uvidíte podobně jako v zrcadle. Je to hodně velká výstřednost, člověk by si řekl, že nahrávka bude spíše obsahovat techno pro děti, než pulsující nahrávku šikovných hudebníků. To logo je ale fakt příšerný… 🙂

Skladby: Hurricane, Back Again, P.U.T.V., She’s Mine, Scars, Metalized, Monsterball, Burn, Done With You, Given It All, The Temple, Raise Your Fist.

Sestava: Gilberto ‚Gilbi‘ Melendez – zpěv; Hef Hafliger – kytara; Cyril Montavon – kytara; Oli Haller – bicí; Adrian Muller – baskytara

ALL

https://www.facebook.com/maxxwellswitzerland

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *