MARTIANS mají venku debutové album a klip!

You Are Here – tak se jmenuje právě vydané album pražské kapely MARTIANS v jejíž řadách figurují členové MINDWORK, FACE THE DAY, BETWEEN THE PLANETS a ELBE – tedy Martin Schuster a Martin „Spacosh“ Peřina.

Album, které obsahuje 9 skladeb vyšlo jak na klasickém CD, tak na vinylu. Dostupné je samozřejmě i na všech digitálních platformách.
Hudební složku lze označit jako alternativní rock s abstraktními vizemi art rocku a indie rocku, blízko má např. ke kapelám jako Radiohead, Steven Wilson, Sigur Ros apod.

Bubny na album nahrál zkušený Roman Vícha (Ewa Farna, Muff, atd), desku mixoval Matouš Godík (Machinarium, Floex, Bratři Orffové, – 123 min, atd) a o grafickou stránku se postaral Aleš Fulín, který stojí např. za grafikou pro kapelu ZRNÍ.

„Špatně se mi to popisuje, když jsem jeden z autorů, ale na albu se mi líbí, že i přes melancholickej háv, v kterým je zaobalená, má pozitivní poselství, nabízí naději, nastavuje přívětivou tvář.

Zároveň také kapela uveřejnila animovaný klip ke skladbě Freedom Ahead, který pro kapelu vytvořil Aleš Fulín. „Námět klipu je rámcově položen do roviny všedního dne člověka pracujícího za počítačem. Postupně prochází různými fázemi – od rutinní pracovní reality (nezřídka proložené různými abstraktními výjevy) se postupně skrz monitor počítače přesunuje do jakési roviny snění a vystoupení někam dál nad rámec oné všednosti a rutiny.

Alešovi jsme ve stručnosti řekli, o čem by měl klip zhruba být a on to zpracoval s umem sobě vlastním. Jeho vizuál skladbě dodává další rozměr…nicméně dle jeho slov to prý vytvořil robot umístěný na Marsu, který to vygeneroval a poslal zpět:),“ uvádí na adresu klipu Spacosh.

https://martiansband.bandcamp.com

870

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *