MANIAC BUTCHER / SEZARBIL / INFERNO – Proti všem

V minulém čísle jste si měli možnost přečíst rozhovor s MANIAC BUTCHER, kde Barbarüd již tento split předznamenával. Byl jsem moc zvědav, co se z toho vyklube. Co nezasvěceného hned při otevírání CD-čka praští do očí je to, že MANIAC BUTCHER jsou zde zastoupeni jen jednou skladbou, která se význačně nazývá „Metal From Hell“. Jenže… Řezníci natočili sice jen jednu skladbu, která je však dlouhá přes dvacet minut a obsahuje slavné árie (takto je to uvedeno v bookletu) od metalových legend jako MAYHEM, TÖRR, SODOM, SLAYER… více neprozradím. Tohle se prostě musí slyšet. Všechno je to tak krásně protknuto do sebe, že posluchač je neustále ve střehu. Prostě kdo vyrostl na starých metalových bandách, bude nadšen. MANIAC BUTCHER spojili rychlost blacku s tvrdostí trashe a výsledek je vynikající!!! Takhle nějak si představuju slovo METAL.

Další kapelou jsou SEZARBIL, kteří však mají na tomto splitku těžkou úlohu, protože přichází hned po metalové bouřce a byť jejich hudba ála TÖRR (doufám, že se za to přirovnání nebudou na mě zlobit) není špatná, je rozdíl mezi MANIAC BUTCHER a SEZARBIL markantní. A to hlavně ve zvuku. Jinak ale i SEZARBILU nechybí nápady, jen ještě nejsou dotaženy úplně do konce.

Třetí formací je INFERNO, které vlastně pokračuje v nastolené cestě předchozího zdařilého počinu „Tajemství dávných předků“.Opět nechybí silně protikřesťanské texty, takže komu se líbil minulý počin, bude jistě potěšen. V hudbě INFERNA dostávají prostor také klávesy, které však netvoří podstatu hudby, jen dokreslují celkovou atmosféru. Jinak asi nejlepší skladbou se mi zdá být „Vládce hor„, které nechybí razance ani melodičnost, kterou jsou INFERNO proslulí. Celkově: velice vydařené CD-čko!!!

ALL

MANIAC BUTCHER: Radim Hora, P.O.Box 19A, 268 01 Hořovice (nová adresa!!!)
SEZARBIL: David Gragor, Bořetická 19, 628 00 Brno
INFERNO: Tomáš Trombik, Nedbalova 1713, 735 06 Karviná – Nové Město

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *