MANIAC BUTCHER – Jsme pyšní na všechna naše alba i dema.

MANIAC BUTCHER, kapela, které si nesmírně vážím. Svůj ryzí black metal hrnou už nějaký ten pátek a jejich CDčka jsou častým návštěvníkem mého přehrávače. Musím se také přiznat, že s Radimem alias Barbarüdem jsem ve spojení už delší dobu a upozorňuji, že většího nadšence pro black metalovou muziku neznam, a proto jsem rád, že se zdařil následující rozhovor. Tak hurá na věc!

Martin mi zdělil, že brzy vyjse vaše v pořadí páté CD. Můžeš však zhodnotit ještě to minulé? Jaké byly ohlasy?
Ohlasy byly pochopitelně vesměs kladný. Totiž do rukou se mi dostanou jenom pochvalný dopisy a kladný recenze, zápornej názor se většinou každej bojí říct do očí, proto je jich jen pár, zato si je ale mnohem líp pamatuju. Většina ale pochází od našich nepřátel, nebo lidí, co nemají Black Metal rádi, takže se v nich často spíš skrývá strach, závist, nebo nepochopení… Je to divný, ale mě tahle názory vždycky potěší. Mám radši takový heslo: radši 1000 nepřátel a současně 10 lidí, kteří moji muziku upřímně milují, než 100 těch, co na otázku „Maniac Butcher“ řeknou jen: „Hm, docela dobrý.“ Ale po pravdě řečeno se o kritiku nijak zvlášť nestarám, zajímá mě jen můj vlastní názor. Co je dobrý pro mě, je dobrý. Víc než nějaká záporná kritika mě mrzí závistivý pomluvy, který o nás některý lidi rozšiřujou. Tomu těžko zabráním… Ale zpátky k Černé Krvi – my sami jsme s ní spokojeni velice, navíc samý příznivý ohlasy, velice slušná prodejnost… co víc si přát…

A teď k nové desce. Můžeš prozradit, jak se bude jmenovat, kolik bude obsahovat skladeb atd.?
Nový album se bude jmenovat „Invaze“. Bude na něm klasicky šest novejch skladeb a k tomu jeden bonus. Nic víc zatím neprozradím… Ještě předtím vyjde split CD MANIAC BUTCHER/INFERNO/SEZARBIL „Proti všem“. MANIAC BUTCHER tam budou mít jednu speciální 22 minut dlouhou skladbu. Na 90% vyjde na kazetě i další živák „Live In Open Hell 17/07/99“, možná jako split s Němci IMPENDING DOOM. V průběhu podzimu by u jedný velký firmy z USA s trochu pozměněnýma obalama měly znovu vyjít všechny 4 naše starý alba – t.j. „Černá Krev“, „Krvestřeb“, „Lučan – Antikrist“ a „Barbarians“. Černá Krev“ s několika bonusy asi vyjde na CD i v Brazílii. Zvláštností bude booklet v portugalštině. No a v jednání je i japonská verze s bookletem v japonštině – na ten jsem opravdu zvědavej. (To by byla bomba mít triko „Lučan – Antikrist“ v těch jejich znakách!!! pozn.)

Bude se jednat opět o koncepční album?
Od „Lučana…“ byla všechna alba koncepční a dá se říct, že na sebe volně navazovala. Nejinak to bude i na „Invazi“

CD samozřejmě vyjde u tvé firmy PUSSY GOD RECORDS. Co chystáš dál?
Nedávno vyšly kazety JUDAS ISCARIOT (USA), MISANTHROPIC POETRY (Rus) a ECHATOS (Pol). Během pár dní bude kazeta Poláků ARKONA a pravděpodobně i Ukrajinců ASTROFAES.

Lučan-antikristA co tvůj a Vladův projekt NHAAVAH. Dočkáme se pokračování?
Do koce léta by u německé firmy Sombre Records mělo vyjít split EP s německou kapelou KATHARSIS. NHAAVAH tam bude mít 3 nový kousky, který jsou snad ještě rychlejší a brutálnější než debut.

Na desku „Lučan – Antikrist“ jste nahráli a řekl bych velice zdařile cover od MASTERS HAMMER „Jáma Pekel“. V současné době vychází jejich tributní album. To vás nikdo neoslovil? Nemrzí tě trochu, že na tomto CD nefigurujete?
O tom tributu jsem slyšel, ale ještě jsem to neviděl. Co vím, jsou tam jen deathový a grindový kapely, že prý nebylo žádoucí, aby se tam objevily nějaký Black Metalový kapely. To je věc lidí, co to dělali… Ale trochu mi uniká smysl. Totiž nechápu, co lidi z grindových kapel můžou cítit k MASTERS HAMMER? Proč vůbec dělaj jejich tribut. Uvažovali jsme už o možnosti udělat jinej tribut, kde by byly naopak jen vybraný český Black Metalový kapely. Ale pokud by se to realizovalo, od MANIAC BUTCHER by tam rozhodně nebyla „Jáma pekel“.

Mohl bys nám doporučit nějakou Black Metalovou kapelu, která tě v poslední době zaujala?
Takových poslední dobou moc nebylo. Dnes je čím dál tím míň brutálních Black Metalových kapel. Většina postupně přechází na tu sladkou komerční muziku á la CRADLE OF FILTH. Hodně se mi líbí nová ARKONA, JUDAS ISCARIOT (proto je vydávám), ale jinak mě nic moc nenapadá. Snad jen MOONBLOOD (Ger), KATHARSIS (Ger), BALTAK (Aus) a možná pár dalších… Poslední dobou hodně poslouchám starej Thrash Metal a taky Heavy Metal. Tehdy v 80. letech by byla ostuda používat v Metalový kapele klávesy a podobný píčoviny.

Takže doufám, že vám na vždy zůstane heslo: „No keyboards, no female vocals, only Dark Storm“…
Úplně zbytečná otázka…

O kterém vašem CDčku bys řekl, že je nejlepší? Z kterého máš nejlepší pocit?
Jednoznačně vede „Černá krev“, ale jsem pyšnej na všechna naše alba i stará dema.

Na závěr tebe a Vlada moc zdravím a díky za rozhovor…
Raw War!!

ALL

Band contact (Pussy God Recorrds):
Radim Hora, Stroupečská 2144, 438 01 Žatec
e-mail: barbarud@post.cz
web sites: http://mujweb.cz/www/maniacbutcher
http://come.to/maniacbutcher

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *