LLYR: Podzim se blíží…

Měl-li fanoušek metalu štěstí, šel v devadesátých okolo a neminul tehdy populární žánr, jež si bral rovnou měrou z death a doom metalu, nebál se sem tam zpomalit až do klasických rockových tůní, nicméně nikdy nepostrádal nezměrnou energii obou pólů kovu, jež odkazují ke smrti a zániku.

LLYR vznikli v Plzni v první polovině nultých let, debutovali albem „Two Years Of Emptiness“ (2010) a vlivem personálních změn se odmlčují, aby se vrátili po dlouhém čase s druhým albem a zároveň novinkou „Wings“ jako prakticky nová kapela, která svým uchopením melancholického metalu label očarovala tak, že tento na něm právě vychází; tedy doslovně pod křídly Magick Disk Musick.

Osm skladeb včetně jedné cover verze uvozují šeptající hlasy, po kterých se valí masivní metal se zvukem evokujícím kořeny žánru, jež povstal právě z devadesátek a zachycuje naladění kapely a její poctu zmíněnému stylu death-doomových prvohor, tedy období, ve kterém její členové vyrůstali a které je hudebně formovalo.

O mix, mastering a produkci se postaral Lord Morbivod (STÍNY PLAMENŮ, TROLLECH, UMBRTKA aj.) a cover art vyšel z grafické dílny Marka Pišla, který čtyřpanelovému digipacku s dvanácti stránkovým bookletem, jež obsahuje texty skladeb a veškeré albu nezbytné informace, vtiskl mistrovskou minimalistickou podobu. Fyzický hudební nosič pořídíte za 250 Korun na virtuální adrese www.madmusick.cz, kde lze lehce vyhledat i debut LLYR a mnoho dalšího. Podzim se blíží…

Berry [Magick Disk Musick – online store & record label]
https://www.madmusick.cz/

Titul: LLYR "Wings"
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 8. září 2023
Žánr: death metal, doom metal, melancholic metal
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: digipack CD, MDM-XLII
Digitální platformy: https://bfan.link/llyr-wings

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *