KURF7

Jirku „Desítku“ mám moc rád a ještě radši s ním dělám (pravidelná) interview:) Tento rozhovor se však pro někoho možná překvapivě nebude točit kolem DARK GAMBALLE… Společně totiž zabrousíme na planetu KURF7, což je mimo jiné i název nového hudebního projektu, který založil Bormann (PIGSTY), jež si krom „Desítky“ přizval ke spolupráci i mírumilovného a věčně vysmátého Gothyše (bicí DARK GAMBALLE). Myslím, že existuje víc jak jednadvacet důvodů, proč se tato rozprava měla uskutečnit! Vítejte ve znovu nalezeném gamballském světě, tentokrát řádně zvepřeném…

Na světě je nové hudební těleso. Čtenáře bude s určitostí zajímat, kterak se vaše sestava dala dohromady a co vlastně bylo tím prvním podnětem k tomu, že jste se pustili do společného jamování?
Úplně na začátku byla spolupráce s démony z PIGSTY na jejich desce „Pigs Are Back“. Hned poté mi Bormann poslal nějaké demáče a vše mohlo začít. Že to trvalo několik let je způsobeno tím, že máme mnoho práce. Jak té hudební, tak především té, která nás živí. Další čas zabrala i trocha té lenosti.

Mně se při poslechu proma tvá spolupráce s PIGSTY vybavila v podstatě okamžitě. Byl to tedy ten stěžejní důvod pro vaší další kooperaci?
Určitě ano. To byl vlastně první kontakt. Jak jsem již uvedl, Bormann nabídl písně a Otyn následně zvukové zastřešení. Práce je s nimi zábavná, žádná prasečina jim není cizí. To, co bych se do DARK GAMBALLE neodvážil použít, je zde přijímáno s úsměvem.

Co vlastně znamená dosti zvláštní slovo „kurf“? Navíc k tomu ještě KURF7!?
Tak to je tajná šifra! Nemůžeme na sebe všechno prozradit! O čem bychom mluvili až budeme slavní? 🙂

Nu dobrá, tak tedy dále… Ve třech skladbách, které jsou k dispozici je evidentní, že ses jakožto výsadní vokalista skutečně vyřádil. Ke slyšení je hned několik poloh, přičemž ani brutální growl nezůstal ležet ladem. Co si budeme povídat, stále to máš v hrdle, ovšem do tvorby DARK GAMBALLE už by se to jaksi nehodilo. Byla v tobě i z tohoto důvodu touha si zas „pustit hlasivky na špacír“?
Prostě jsem měl pocit, že se takový výraz do KURF7 hodí. Netrpím pocitem, že bych se u DARK GAMBALLE omezoval, nebo šetřil. Tam je zpívání také šichta, ale v jiných podobách. Nicméně bavil jsem se velmi dobře.

Celkově jsou všechny tři kousky skutečně „ZLÉ“. Sálá z nich dost negativní energie, nemluvě o klipu ke skladbě „Karanamera“. Z poslechu mám pocit, že se v tobě za nějakou tu dobu nahromadila kopa negativní energie, která zkrátka musela ven. Je tomu skutečně tak, anebo jsem ve svých úvahách spíše přestřelil?
No tady bych namítl, že jsem nikdy nechtěl být distributorem zla, anebo zlé nálady. Lidé mají spoustu starosti v běžném životě, tak proč jim přidávat další. Vždycky mi šlo o energii a o podpoření nálady písně. Pokud má píseň melancholickou náladu či hororový nádech, je na mně, abych to podtrhl.

„Karanamera“ a její arabský feeling, tvé delikatesní deklamování…o čem tahle píseň vlastně pojednává?
Když jsem poprvé slyšel samotnou hudbu pro píseň „Karanamera“, vzpomněl jsem si na zasviněný záchod ve filmu „Desperado“ a viděl opilé a zdrogované týpky se zbraněmi v rukou. Dál jsem si představil Buda Spencera jak jí obrovský talíř fazolí, mlaská, je špinavý a smrdí až ke dveřím. K tomu přihoď oprsklého arabského teenagera s kalašnikovem a máš píseň „Karanamera“.

Tak to je HUSTÝ 🙂 Díky! Jinak…co si budeme povídat, hudba KURF7 bude určitě mnohými lidmi porovnávána s DARK GAMBALLE. Osobně mám dojem, že třeba zvuk kytar je v některých chvílích dosti „gamballský“… Ovšem to není všechno, např. skladba „Lamarak“ jakoby evokovala právě starší tvorbu DARK GAMBALLE. Co o tom soudíš?
Faktem je, že na desce DARK GAMBALLE 1998 hrál Catch (tehdejší kytarista DARK) na Line 6 a Bormann na něj hraje teď. Dalším poznávacím faktorem je můj zpěv. Je prostě takový, jaký je. Tím pádem se možným srovnáváním nedivím. Jsem prostě jeden z mála žijících Gamballanů.

A ona řeč, kterou zpíváš je gamballština, anebo jsi vymyslel ještě nějaké zvláštní „pigsty nářečí“?
Samozřejmě si poznal gamballštinu s PIGSTY přízvukem.

Kromě tebe a Bormanna je součástí KURF7 i bubeník Gothyš. Neuvažoval jsi třeba ještě o Tomovi (Robotom DG) ? Toho bych si vedle vás docela dobře dokázal představit….
Tom má tolik práce, že mě ani nenapadlo ho přizvat. Zásobujeme ho dostatkem práce pro DARK GAMBALLE. Navíc bychom se stále více blížili tvorbě DG, a to rozhodně nebyl záměr. Proč dělat projekt, který bude stejný jako domovská skupina?

Teď možná dost šílená otázka, ale mohla by v ní být určitá spojitost. V KURF7 nyní „propereš všechny ty můry, všechno to zlo“ atd. Zbude ti pak vůbec prostor pro ty„nasranější“ skladby pro DARK GAMBALLE? Domníváš se, že i díky tomuto tvému rozpolcení by mohly být nové skladby DG o něco klidnější a „bezproblémovější“?
Už skladby na CD „Pochyby“ nebyly moc nasrané. Nálada té které věci záleží na tom, jaká je mi předložena hudba k otextování. Jestli bude energicky nasraná, bude tomu odpovídat zpěv i text. Nové písně budou možná klidnější, ale nějaký ten osten do tvorby určitě propašujeme.

Posluchačům jste dali čichnout třemi skladbami, které jste umístili na sociální sítě, přičemž za nějaké období přidáte další. Proč zrovna takový postup? Skládáte nové skladby průběžně, anebo už je máte dávno pohromadě?
V demo verzích máme ještě několik písní. Musíme se rozhodnout, jestli na nich chceme automatové bicí pro studenější atmosféru, anebo jestli opět povoláme mistra Gothyše. U projektu KURF7 je velmi těžké plánovat, kdy co přesně bude. Jak jsem již říkal, práce je mnoho, ale další písně KURF7 určitě budou.

Propagaci jste rozjeli docela velkolepým způsobem. Jak tě znám, nedokážeš dělat nic polovičatě. Z toho ovšem i pramení určité ambice. Kdyby se KURF7 dařilo, je možné, že byste i do těchto aktivit vložili ještě více energie, času, peněz…dneska je poměrně snadné vydat album např. u zahraničního labelu. Jsi zastáncem této cesty?
Nemáme žádné nesplněné sny. Pokud by se ale nějakou hříčkou osudu stalo, že bude o album v zahraničí zájem, nebudeme se bránit:). Zatím jsme jen odrostlejší kluci co si hrají s indiány za barákem.

Dle příslušných zdrojů nijak zásadně netoužíte po legitimním albu, ovšem z mého úhlu pohledu má vaše hudba opravdu svojí jasnou tvář, možná i vizi. Domníváš se, že by se v tomto ohledu mohlo něco změnit a KURF 7 by nakonec mohli vydat regulérní CD?
Uvidíme. Osudy našich mateřských skupin jsou pro nás prioritní. Když zbude čas a bude chuť to vše zorganizovat, může být i CD.

Veskrze všechnu hudbu ke KURF7 složil Bormann, ovšem z výsledných skladeb je zároveň cítit tvůj rukopis. Dokonce bych si tě dovolil označit za producenta nahrávky, ovšem to bych nesměl vědět, že se o produkci postaral Otyn (PIGSTY)…
Na hudbě jako takové nemám žádnou zásluhu. Moje parketa v KURF7 je zpěv a s tím spojené činnosti. Bormann i Otyn nejsou žádní nazdárkové, tak mou pomoc ani nepotřebovali, klucí jedni šikovní :).

Ještě jednou bych se nyní vrátil k tvému zpěvu. Už v minulosti sis zahostoval na několika deskách rozličných kapel. Mě by moc zajímalo, kterak vlastně tyhle nabídky třídíš a kolik jich vlastně dostáváš? Jsi schopen „udělat radost“, dá se říci všem, anebo tě především musí bavit hudba, kterou ta či ona kapela produkuje? Dokážeš si vůbec představit, že bys po dlouhých letech přispěl svým dílem na album, dejme tomu, deathmetalové skupině?
Nabídky jsou stále, ale většinou mi nejsou blízké. A nebo vyjadřují emoce či postoje, které jsou mi cizí, a tak je nějak kulantně odmítnu. Jinak budu klidně zpívat i na deathmetalové desce, pokud mě hudba osloví a nebude kopií kopie. Mám problém v tom, že se ve většině hostování snažím vnutit svůj způsob myšlení a vyjádření a tím pádem z toho na konci lezou DARK GAMBALLE. Asi jsem ztracen v Gambalandu :)))))

Projekt KURF7 ti nabízí (eventuálně) možnost spolupráce s dalšími lidmi mimo DG. Uvažoval jsi třeba nad tím, koho bys oslovil, kdybys měl tu možnost?
Kdyby byla možnost, oslovil bych za bicí soupravu Tommy Leeho, na kytaru Heada, nebo Toma Morella, basu Flea a udělal bych kurevsky tvrdou fungující nálož. Nebo bych udělal psycho trio s Jonathanem Davisem a Mikem Pattonem (smích).

Nu a jsme na konci Na úplný závěr můžeš doplnit věci, na které jsem se nestačil zeptat, případně můžeš prozradit i něco málo o další nahrávce DARK GAMBALLE…
Podle posledních zpráv bude nové CD koncepční dílo a čtyřech dějstvích. Budeme si sami sobě držet palce, abychom měli sílu to předsevzetí dotáhnout do konce. Děkuji udatnému a charismatickém Allovi za prostor v rumoidním megaplátku. 10!

ALL

http://www.kurf7.com/

http://bandzone.cz/kurf7

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *