KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinental (CD – 2019)

Tak ho tu máme späť. Pana Lahodného, ktorý sa po dlhoročnom blúdení lesnými posedmi, psychiatrickými liečebňami, mykologickými lokalitami a ako lascívny vyšetrovateľ krajom křivoklátským, vrátil späť ku svojej kráľovskej kaviárovej disciplíne. Teda tam, kde mu to pri všetkých jeho záujmoch a koníčkoch sluší najlepšie. Nie, nechápte ma zle. Na všetky Tomášove aktivity (či už sú skryté pod jeho umeleckým nickom, menom Night Vision, či práve KAVIAR KAVALIER), sa teším s neskonalým záujmom a nedočkavosťou. No je to práve domovský Kaviár, v ktorom sa podľa môjho názoru cíti ako spermie v ústach. Ak totiž na každom albume Necrocock vždy nájdem nejakú tú skladbu, ktorá mi príde tak trochu do počtu, predchodcu „Musik aus Ordinationen“ a predovšetkým novinku „Hotel Inkontinental“ žeriem od začiatku až do konca bez výhrad a pripomienok.

„Užiješ si týden domácích vězení
Ze všech tělních otvorů dám ti krmení
Přivedu i holky ze severu Čech
Týden bude potravou jen obsah jejich střev“

To, o čom bude nový KAVIAR KAVALIER po lyrickej stránke bolo dopredu jasné a dané. To vie každý správny kaviarológ. Netradičné a bizarné sexuálne praktiky, ktoré voňajú po čerstvom moči a exkrementoch sú samozrejme iba začiatkom. No Tom to podá prívetivým, milým a kamarátskym spôsobom jemu vlastným, takže vám nebude pripadať bolestivá ani sonda do brucha, či nekrosadistické praktiky v jednej starej, hrdzavej vani. A nad tým všetkým hudba ako z nebeských sfér…. melodicky nevtieravá a pritom tak hitová, že ju nedostanete z hlavy pekných pár týždňov. A nezáleží na tom, či ide o takmer čistý pop, alebo sa Tomáš v spoločnom duete s Františkom Štormom „FKK Zone“ dostanú do švungu takmer tvrdokovového. Všade cítiť zápach éteru a Necrocockov cit pre to, napísať pieseň par excellence. No v porovnaní s vlastnou minulosťou sa maestrovi podarilo napísať absolútne zomknutý a vyrovnaný materiál, ktorý tvorí v mojich očiach vrchol jeho tvorby. Svoju nemalú zásluhu na tom má určite fakt, že v porovnaní s minulosťou má hlavné slovo jazyk český, ktorý tentoraz dominuje aj nad prítomnou nemčinou. No hlavne skutočnosť, že tentoraz musel Pan Lahodný zažiť s Múzami neuveriteľné bukakke orgie. Ako inak si vysvetliť to, že či už sa zameriate na vyložené hity „Hotel Inkontinental“, Můj úd není v pořádku“, „Fotopast“, či klipová „Exstirpace karunkuly“, alebo sa ponoríte hlbšie do na prvý pohľad nenápadných záležitostí typu“ Na školním záchodě“, „Nikdo tu není“, „Něco zlého se tu chystá“ či „Miserere“, nenájdete ani v jednom prípade song, ktorý by tu bol do počtu, či omylom.

„Něco zlého se tu chystá, jsem anální terorista
Něco zlého se tu stane, od večera je to dané
Byla jsi si tolik jistá, jsem asi nekrosadista
Něco zlého se tu stane, umřeš v téhle staré vaně“

Robiť ďalšie dlhé rozbory toho, o čom je „Hotel Inkontinental“ je úplne zbytočné. Každý, komu prirástol KAVIAK KAVALIER k pohlavnému údu vie beztak dávno svoje. Tom Kohout zreje ako víno a ja sa už dnes teším na jeho ďalšiu porciu netradičných sexuálnych výletov a výkonov. Hlavne, aby bol jeho úd aj naďalej v poriadku. Záverom by som však upozornil na môj skrytý typ v podobe deviateho songu „Dogging“, ktorý dá svojou štruktúrou spomenúť na môj najobľúbenejší maestrov popevok „Výlet do Vaxjö“…

Skladby: Hotel Inkontinental, FKK Zone, Miserere, Fotopast, Na školním záchodě, Nikdo tu není, Můj úd není v pořádku, Exstirpace karunkuly, Dogging, Fly to Mandalay, Něco zlého se tu chystá, Zuzano.

Sestava: Necrocock – kytary, vokály, sbory, guitars, vocals, choirs, syntezátory, programming; Sambar – baskytara; Honza Kapák – bicí; Nazaru Bokaz – vokály; František Štorm – zpěv (2)

Dagon

https://necrocockworld.com/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *