JARUN – Rok spokojnego słońca (CD – 2021, Godz ov War Productions)

Úplně obyčejná nahrávka? Zdání klame! Všechno tady totiž sedí jako prdel na hrnec. Nemůžu jinak, ale JARUN jsou pro mě ztělesněním příjemného slovanského feelingu, jež v součinnosti se severskou stylistikou utváří naprosto svěží blackmetalový obraz. Nahrávka přitom není nikterak překombinovaná ani pompézní. Je však opřena o řadu roztodivných zkratek a neobyčejných žánrových odboček.

Pětice hudebníků si včas uvědomila, že s „obyčejným black metalem“ mohou v dnešní době uspět jen velmi těžko, a tak do své původní tvorby řízla vskutku nemilosrdně. Přibližně z pětašedesáti procent se u JARUN stále dočkáte blackmetalového výrazu (s vydatnou dávkou polského obyčeje). Zbytek je ale překvapivě tvořen post-metalovou „modernou“, za kterou by se nemusely stydět ani party tomuto žánru věrné. Ono stylové prolnutí však není v případě JARUN nikterak účelové, ostatně v každé skladbě je tento princip aplikován trochu jinými prvky. Pokud si poslechnete první kousek „W światło stycznia“ celý, buďte připraveni na to, že v dalším čase jsou crossoverové nůžky rozevřeny ještě mnohem víc. A to je moc dobře!

Nahrávka po celou dobu časové stopáže neztrácí glanc ani náboj. JARUN do své tvorby skutečně vzorově řízli, ovšem ani v nejmenším nepošlapali svoji původní tvář. V neposlední řadě stojí za pozornost také vokální pestrost (vše ale víceméně v rovinách extrému), a to v součinnosti s originální mateřštinou. JARUN tedy vřele doporučuji, neboť se jim podařilo vytvořit nahrávku pestrou a neobyčejně zajímavou.

Skladby: W światło stycznia, Jodly, Widma, Bezimienna, Rok spokojnego słońca, Pierwszy śnieg

Sestava: Mateusz „V“ Kujawa – zpěv; Krzysztof Stanisz – kytara; Jakub „Zagreus“ Olchawa – kytara; Dawid Wierzbicki – baskytara; Marcin Pazera – bicí

ALL

https://jarun.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *