Jak to vidí… Johan (FOBIA zine) a Radek Kopel (NAPALMED)

Novoroční anketa pokračuje zběsilým tempem. Tentokráte si můžete přečíst názory publicisty Johana (FOBIA, PAŘÁT), kterému zdárně sekunduje Radek Kopel (NAPALMED – a taky R.U.M. zine 🙂 ). Lovu zdar!

Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
Těším se na jaro a léto, nejen kvůli festivalům, ale protože nemám zimu rád. Ale když jsem nakousl festivaly – těším se na Brutal Assault i na další akce, na grilovačky u kamaráda na chatě, na nové desky, na výlety na kole, na sušení sena… O ničem, na co bych se netěšil, nevím, jsem pozitivně smýšlející. (úsměv)

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Nevím. Zahraničí moc nesleduju a u nás mě nic zásadního, co by ještě „necomebackovalo“, nenapadlo. Všechny legendy hrají nebo se už vrátily, zbývá snad jen KRABATHOR – a tam comeback nečekám.

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Vladimíra Franze budu v prvním kole volit. Takže by tedy tím prezidentem podle mě měl být. (úsměv) Ale budu ho volit spíš z legrace, celá ta volba se mi nelíbí, většina kandidátů mi přijde mimo můj svět. Franz je aspoň vzdělaný a originální člověk. Samozřejmě, že to nakonec vyhraje někdo jiný, ale mně by na hradě Franz nevadil – a mezinárodní ohlas by byl náramný. (smích)

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Nevyhraněný, nevím, co přinese. Na jednu stranu jsou věznice plné a pro stát je každý vězeň docela drahý, na druhou ti lidé něco provedli a byli za to potrestáni a teď je trest mine, což není ideální. Já bych možná byl přísnější, amnestii bych pojal méně velkoryse, ale vcelku nejsem proti.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Ne. Máme tady starostí už takhle dost a ještě řešit národnostní třenice… Mám Slováky rád, mám mezi nimi kamarády a známé, ale ať si každý žije ve svém státě.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Já to moc nesleduju, přečetl jsem s Landou jen jeden rozhovor v magazínu MF dnes a přišlo mi to celé tak nějak přehnané. Dnes si může každý říkat co chce, uvidíme, co z těch slibů Landa dokáže splnit. Já jsem spíše skeptický – třeba nevěřím, že Olomouc bude za dva roky ve finále Ligy mistrů…

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Svůj vlastní profil nikde nemám, nebaví mě se o to starat a žiju bez toho celkem klidně. Ale s kamarády jsme si na FB profil udělali kvůli pořádání koncertů – takže je tam jméno, pod kterým koncerty děláme (DéPéHá Prodakšn) a využíváme to kvůli reklamě, spíše nárazově. Pravda, správcuju to většinou já, ale nechodím tam pravidelně, jen občas, mrknout, jestli někdo nenechal vzkaz, a při té příležitosti třeba někam odskočím. Občas tam hledám něco z hudební branže, ale na to častěji využívám BandZone (kde pro změnu profil taky nemám).

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Neměla, protože je to organizace zločinecká, která 40 let pošlapávala lidská práva, vraždila nevinné a ničila životy tisícům.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Jako vždycky nijak. Tady bych mohl psát litanie, ale stačí si pustit Ivánka nebo mrknout do čestných lóží našich stadionů, kdo tam vysedává. Prakticky jsem naší ligu přestal sledovat, fotbal v ní nestojí za nic, když si chci spravit chuť, pustím si občas zápas z Anglie a tam ti kluci opálení běhají… (smích)

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Když to bude stát hromadu peněz ze státního rozpočtu, tak na to asi doplatíme hromadně všichni. Ze zásady s restitucemi nesouhlasím, protože odmítám církve jako institut, ať už je jejich momentální fungování zaměřené jakýmkoliv směrem. Myslím si, že církve se k majetku kdysi dostaly rozporuplnými způsoby včetně krádeží a tak bych jim nic nevracel. Jestli organizovaní věřící potřebují k praktikování víry instituci, ať si ji platí ze svého, stejně jako platí příspěvky filatelisté nebo včelaři. Církve si pořád hrají na nějakou mravní autoritu, ale každý ví, co se v nich děje. Ani řeči o správě památek u mě neobstojí – o ty se má starat stát.

RadeK.K. (NAPALMED)
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
Samozřejmě se těším na mnou doposud neobjevenou muziku a obávám se dalších setkání s pitomci a idioty na různých úrovních života.

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Očekávám zásadní comeback svého nadšení při hledání hudby.

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Protože ho (ne-)zvolíme.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Jsem k dosluhujícím „presodentům“ shovívavý.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Uvítal bych znovunastolení zdravého rozumu, slušného chování, tolerance, atp.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Kdo je Žito 44?

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
U počítadla, při své hudební zálibě, strávím času více než je zdrávo, tak nač ještě planě tlachat o nesmyslech, popřípadě se klamavě vnucovat do přízně nezájemců? Počkám, až si oni najdou cestu ke mně, hehe!

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Protože KSČ tu a tam a jinde.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Jakožto tupoun až sportovní neznaboh nesleduji český fotbal, natož jeho případné aféry. Předpokládám však, že nemůže dopadnout jinak, než dobře.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Musím k tomu něco při mém platu cca. 49.000 čistého něco dodávat?

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *