Jak to vidí… Frčoun (CUTTERRED FLESH) a Tomáš (NAHUM)

Pokud ještě nemáte plné zuby novoroční ankety, pososejte si nad odpověďmi Frčouna z CUTTERRED FLESH a Tomáše ze skupiny NAHUM!

Frčoun (CUTTERED FLESH)
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
V novém roce se těším asi nejvíc na to až doděláme s CUTTERRED FLESH nový materiál, na kterém právě makáme a zvěčníme ho ve studiu.

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Já osobně žádný hudební comeback neočekávám. Myslím, že už se vrátilo snad všechno, co se vrátit mohlo. Samozřejmě něco s úspěchem a něco méně slavně.

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Osobně si myslím, že Vladimír Franz je určitě velmi vzdělaný a chytrý člověk, jen ho se svým zevnějškem tato společnost nebude moci přijmout.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Tento čin prezidenta byl vrchol drzosti a další rána, kterou nasrat většinu národa a pomoci několika darebákům.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Myslím, že v dnešní době už znovuzrození Československa po tolika letech po rozdělení nemá cenu. Oba národy mají i tak hodně společného, jelikož jsou obě země v Evropské unii. Mezi námi tak hranice vlastně nejsou.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Nevím, co má Daniel Landa v hlavě, a jak se chce tímto svým počínáním zviditelnit.

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Profil na sociálních sítích nemám, protože je to pro mě ztráta času a soukromí. Jinak kdo chce mít svůj profil, ať ho má, je to jeho rozhodnutí a jeho věc.

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Komunismu už bylo dost a lidi pomalu začínají zapomínat, jaké to za komunismu bylo. Připomínají si, jak bylo dobře, že byla práce a jaké byly levné ceny, ale to taky není pravda. Měli by si připomenout to špatný, protože na to špatný se rádo zapomíná a v mysli zůstává to lepší.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Sorry, ale toto je úplně mimo mě. O fotbal se nezajímám a co se děje uvnitř už vůbec ne.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Na církevní restituce určitě tahle země doplatí a asi daleko více než bychom čekali. Církev je od pradávna majetkově nenažraná, takže si nechají vrátit i to na co nebudou mít ani nárok, haha.

 

Tomáš (NAHUM)
Na co se nejvíce těšíte/netěšíte v novém roce?
Rozhodně víc žiju přítomností. Nějaké prudké záchvěvy radostí či strachů z budoucnosti neprožívám. Bude fajn, jak se podaří některé věci, co máme s kapelou naplánovány. To je asi vše, co mě k tomu napadá…

Očekáváte v dohledné době nějaký zásadní hudební comeback?
Ne, to opravdu ne 🙂

Proč by měl/neměl být prezidentem republiky Vladimír Franz?
Musím říct, že žádný z kandidátů mi nevyhovuje stoprocentně. Vladimír Franz je docela v pohodě; je to inteligentní člověk a je netradiční – předně tím, že se nenavrhl sám kvůli kariéře. Ale myslím si, že by v téhle roli trochu „plaval“. Prezidentství chce asi více zkušenosti s politikou… Jenže ty zas mají „dinosauři“. Těžko říct, koho volit, i když se nabídka zdá pestrá.

Jaký je váš názor na amnestii dosluhujícího prezidenta?
Dost průser. A nemyslím si, že je tak hloupý, aby dopředu nevěděl, co to bude obnášet. Fakt se chce věřit, že je v tom víc, než jen ukázka egomaniakálního diletantismu.

Uvítali byste „znovuzrození“ Československa?
Nedá se říct, že bych to uvítal. Problém bych s tím asi neměl, ale oba národy si zaslouží vlastní, již započatou historii. Dovedu si ještě představit určité užší propojení, kdyby k tomu byly v nějaké extrémní situaci pádné ekonomické, nebo bezpečnostní důvody. Jinak bych v tom smysl neviděl.

Proč bych měl/neměl věřit slovům jistého Žita 44?
Tohle jde úplně mimo měe. Ať si každý věří komu chce, třeba Žitovi.

Proč mám/nemám svůj profil na sociální síti?
Facebook nemám, dvakrát jsem se o něj pokoušel a fakt jsme se neskamarádili. Pro kapelu je to asi nutnost, pro mě jako osobu je to opruz. Přenechávám to ostatním v kapele.

Proč by měla/neměla dostat KSČM prostor ve vládě České republiky?
Pustit k moci organizaci a ideologii, která má na svědomí miliony mrtvých? Postavit mimo zákon!
Ale našel by se i důvod proč dát prostor. Aby lidi pochopili (nebo si vzpomněli), že je to taky verbež. Připomněli by si, že i komunisti umí krást a podplácet a vládnout ne. Jenom kecat a dělat nástěnky. Vlastně jsou to oni, kdo společnost infikovali rozkrádacími tendencemi: „Když všechno všem dáme… …rozkradem republiku dohromady!“ Ale národ, který se nepoučí ze svých dějin, je odsouzen k tomu, aby si je zopakoval. Je diskutabilní, jestli by se tenhle systém vrátil v plné síle, myslím však, že pokud se něco zásadního nestane, časem opravdu dojde ke krutému zopakování dějin.

Jak podle vás dopadne korupční aféra v českém fotbale?
Podle mě v „aktovce“ nebylo nic a byla to jen zastrašovací akce. Pokud přece jenom aféra povede ke konkrétním obviněním, nic se v českém fotbale nezmění, jen se přeskupí síly a ostatní budou uplácet dál. Případní usvědčení se za pár let zase vrátí. Vždyť to už známe. Systém jako takový zůstane korupcí prožraný; těm, kteří o tom rozhodují, to vyhovuje. Je to k poblití.

Doplatíme/nedoplatíme v příštím čase na církevní restituce?
Myslím, že na to doplatíme. Možná ne hned, ale myslet si, že to nepocítíme, by byla naivita. Tak zásadní rozhodnutí se neobejde bez následků a my můžeme jen doufat, že budou co nejmenší. Co může občan tohoto státu dělat víc, než jen doufat, když ti nahoře rozhodují?

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *