IT‘S EVERYONE ELSE – Heaven is an Empty Room (CD-2016, Noise Appeal Records)

Všechno už bylo slyšeno? Kam by mohla směřovat extrémní hudební scéna v budoucnu? Odzvonilo i avantgardám? Už není kam šlápnout? Pokud máte občas podobné pocity, dost možná by vás mohlo uspokojit album „Heaven is an Empty Room“ od slovinského objevu IT‘S EVERYONE ELSE. Digitální hard core/punk, industriální smyčky, elektronický přesah k metalu, audio-chemický masakr atd. atd.! Tohle neuvěřitelné dílo, jež dala dohromady umělecká dvojice Lucijan Prelog/ Pika Golob, klaní se až za hrob legendárním NIN, ale zároveň z vysoka plive na jakékoliv řády electronic music.

Ach tak… je to marast, hudebně-zvukový marast, který je dost možná zábavnější tvořit než poslouchat. Osobně jsem však z tohoto experimentálního flirtování odzbrojen. IT‘S EVERYONE ELSE rozsévají hrůzu 100x více, než většina blackmetalových kapel, to už je nyní nad slunce jasné.IT‘S EVERYONE ELSE Šílenci pro šílence! Vůbec bych se nedivil, kdyby tento typ hudby obloudil nějakého slabomyslného jedince se sklony k sebepoškozování. Možná by prodejci měli na desku nalepit symbol hvězdičky a přidat vykřičník! „Tahle nahrávka není pro mladý“. 🙂

Ale pojďme k dalšímu stěžejnímu faktoru, který měrou vrchovatou ovlivňuje image nahrávky. Tím je bezesporu vokál dívenky Piky, jedovaté sépie, zpívající, křičící, pištící, ale také přednášející. Špína v hudba, špína v hlase, špína kam se posluchač se sluchátky podívá. Když ale rozetnu pořádně tlustou slupku produkčního extrému, cítím v hudbě IT‘S EVERYONE ELSE také vlivy nezaměnitelných SIOUXSIE AND THE BANSHEES. Domnívám se, že cílem obou protagonistů bylo, aby PUNK byl oním klíčovým stavebním kamenem.

Z jednotlivých tracků, kterých je na CD celkově deset, nelze vybrat žádnou za vysloveně klíčovou. Je to možná klišé, ale tuhle nahrávku budete od samého začátku buďto okamžitě nenávidět a… nebo propadnete fascinaci. „Heaven is an Empty Room“ není album přitažlivé, vlastně se nedá věřit ani tomu, že by si ho člověk měl chuť pouště až tak často. Něco na tomto „studijním materiálu“ ale rozhodně je. Je to syrové, je to chladné, odtažité, brutální a nevlídné… a samozřejmě hodně PUNK! Tak s chutí do toho!

ALL

https://itseveryoneelse.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *