INTOXICATED – Walled (CD/EP – 2020, Immortal Souls Productions)

Věřím, že pro některé milovníky thrash metalu jsou INTOXICATED ztělesněním undergroundového totemu. Vždyť i oni byli součástí komunity thrash-deathmetalových kapel, z nichž mnohé z nich ovlivnily celou řadu další hudebníků. Ne všichni byli ale stejně úspěšní, to je jisté. Chvilku slávy si však dotyční vybrali v roce 1997, kdy se jim podařilo vydat debutovou desku „Metal Neck“. Následovník pak spatřil světlo ve tmě až v roce 2020. Je to neuvěřitelné, ale mezi oběma tituly je opravdu mraky let. V tomto ohledu si INTOXICATED zaslouží uznání, neboť většina jejich soukmenovců dnes krmí tak akorát kachny či seká trávu v parku (ale jo, jsou i starší borci).

Nicméně „Walled“ je materiál těžce zastydlý v čase. Jak jistě víte, osobně nejsem typický old schoolař. V určitém smyslu mám sice „retro“ rád, ale onen „otisk“ musí mít nějakou váhu či nadstavbu. Snažení INTOXICATED je hodně nezáživné a omšelé, materiál celkově působí fakt nevýrazně, a přestože jsou borci instrumentálně dosti přesvědčiví, tak po kompoziční stránce jim to hodně hapruje. Nahrávce chybí jakýkoliv důvtip, jakési potřebné přemostění mezi minulostí a současností, posluchač se musí spokojit s předvídatelnými postupy a poněkud zastydlým siláctvím. To mají ovšem americké kapely tak nějak v krvi, takže třeba tohle bych INTOXICATED v pohodě odpustil. Všechno ostatní už ale ne. Dokonce si dovolím tvrdit, že i cílová skupina posluchačů dá raději přednost úplně jiným koňům.

„Waled“ z podstaty věci není dlouhá nahrávka, ovšem všelék na nudu to v tomto případě s určitostí není. Coby dlouholetý posluchač metalu jsem sice neměl problém CD doposlouchat, nicméně asi tak v polovině časové stopáže jsem se vysloveně těšil na výměnu materiálu. V Česko-Slovensku funguje daleko víc lepších kapel. „Ejmen“.

Skladby: Smash the Line, Walled, Grab the Rope, Hells Reward, Stuck in Mode, Yuck

Sestava: Erik Payne – zpěv, kytara; Gregg Roberts – baskytara; Mike Radford – bicí

ALL

https://intoxicatedflorida.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *