INSANIA vyráží na turné s novým albem GRRRotesky!

Kultovní kacíři tuzemské hudební scény, kapela INSANIA, vyráží na turné s novým albem „GRRRotesky. Novinka se bude křtít 26. února v brněnském hudebním klubu Fléda a 5. března v pražském Rock Café.

Skupina INSANIA, legenda tuzemského crossoveru, vydává prostřednictvím labelu Smile Music 25. února svůj další počin plný jízlivosti a sarkasmu. Dvanáct nových skladeb, které obsahuje album s názvem „GRRRotesky“, vznikalo během posledních dvou let v návaznosti na tvorbu z předchozí desky Na počátku byl spam. Na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou INSANIA dál vrství sarkasmy a ironii. Koncepce nové nahrávky si však hraje s groteskností dějinných událostí a vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století.

Současně s vydáním alba se INSANIA vydává na koncertní turné představit svou novinku naživo. Jarní část GRRRotesky Tour bude mít 13 zastávek. „Všichni věříme, že covid mele z posledního a kluby budou plné, protože už cítíme sociální deficit,“ říká frontman INSANIE Poly. „A hlavně vezeme lidem nové, důkladně kousavé album, ze kterého zatím hrajeme čtyři nevergreeny. V létě, až budou mít fanoušci album trochu naposlouchané, k nim chceme ještě dva přidat. Během „GRRRotesky Tour budeme hrát průřez všemi deseti alby, ale těžiště leží na posledních třech deskách. Novej materiál „GRRRotesek“ je ještě sarkastičtější než předchozí album Na počátku byl spam. Groove je tvrdej a hýbe s námi, což nám dělá dobře a naživo si ty skladby užíváme,“ doupřesnil ještě k playlistu koncertů a albové novince za celou kapelu.

Album bude pokřtěno 26. února v Brně na Flédě za účasti Kmotra a 5. března v Praze v Rock Café. INSANIA plánuje také v průběhu turné vystřelit mezi své příznivce dva nové videoklipy ke skladbám „Vytěsňuju” a „Placatej svět”.

GRRRotesky Tour – Jaro 2022
5.2. Velká nad Veličkou, Kulturní dům
11.2. Svitavy, Tyjátr
26.2. Brno, Fléda
4.3 Liberec, Bunkr
5.3. Praha, Rock Café
12.3. Velké Meziříčí, Rock Depo
25.3. Znojmo, GoGo
26.3. Hodonín, Nautilus
1.4. Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice
8.4. Plzeň, Papírna
9.4. České Budějovice, MC Fabrika
15.4. Nový Jičín, MC Drago
16.4. Ostrava, Barrák

http://www.insania.cz

http://www.facebook.com/insaniacz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *