INSANIA: Vejška života ví, že Země je placatá

Kazatelé sarkastických šprochů střílí do prostoru další singlový vál. Skladba „Placatej svět“ z nejnovějšího alba INSANIE „GRRRotesky“ míří na samozvané evolucionáře, kteří přesně vědí, jak vznikl svět a jeho zákonitosti, k čemuž jim slouží aprobace znásilněného selského rozumu.

„K písničce „Placatej svět” nás inspirovali stoupenci teorie o placaté Zemi a kreacionismu, které v 21. století slaví svůj grrroteskně triumfální návrat, a další zábavné konspirační teorie. Hodně zásadní munice jsme taky posbírali ze slavného projevu pana Hájka (tisk. mluvčího exprezidenta Klause) „Já nepocházím z opice”. A s napětím jsme hltali články v médiích o neohrožených hrdinech, co se vydali z Evropy na kocábce hledat konec světa, aby dokázali, že Země je placatá. Děkujeme! Vaše oběť nebude zapomenuta…“ uvedla ke skladbě „Placatej svět“ sama INSANIA.

Druhý videoklip z alba „GRRRotesky“ natočil režisér a kameraman Cyberolas na základě scénáře, který napsal společně s INSANIÍ. Kapela si uvědomovala komický potenciál písničky a s jasnou představou oslovila Cyberolase, jehož trikový filmařský rukopis se jevil pro tenhle parodický kousek jako ideální. Cyberolas pak dotáhl koncept klipu celou řadou vtipných nápadů a skečů.

Dvanáct nových skladeb INSANIE pod hlavičkou „GRRRotesky“ vyšlo 25. února 2022 na CD, 1. května 2022 vychází na červeném a černém LP a také digitálně skrze vydavatelství Smile Music Records.

https://www.insania.cz/

https://www.facebook.com/insaniacz/

https://smilemusicrecords.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *