INSANIA se chystá s albovou novinkou na koncertní podia!

Právě vychází osmé studiové album „Zapal dům poraž strom…“ diverzantů INSANIA, a to pod labelem XProduction/Redblack (vinyl na značce Magick Disk Musick vyjde koncem listopadu). Novinka bude pokřtěna ohněm v brněnském klubu Fléda 22.11. (host: Tisíc let od ráje) a v pražském Rock Café 26.11. (host: JOLLY JOKER & COUNTRY METAL OF THE UNIVERSE). Ještě předtím však kapela vyšle fanouškům vzkaz v podobě videoklipu ke skladbě „Božská komedie“, jehož premiéra by měla proběhnout 21.11. na zpravodajském portálu iDnes.

Hudebně skupina navazuje na předchozí alba „Rock’n’Freud“ a „Kult hyeny“, sarkasmus textů místy páchne jedem a Insania jím často střílí do vlastních řad („Ježíš vás miluje, ale my vás milujem taky!“). „Booklet je tentokrát nositelem malé technologické revoluce“, uvedl k novinkové desce zakladatel kapely Poly. „Přes QR kód na CD/LP je možné si zdarma stáhnout do vychytralého telefonu aplikaci IINSANIA, která je oknem do zlého světa a s její pomocí můžete dešifrovat skrytý obsah. Jedná se o unikátní aplikaci, která je poprvé použita právě v bookletu tohoto alba. Skrytý obsah a jeho možnosti budeme nadále rozvíjet a časem se v něm objeví i další temné věci. Tímhle způsobem necháme ožít i booklety našich starších alb“, dodal.

Poté se INSANIA v lednu-březnu 014 vydá s novým albem na klubové turné, jehož zastávky budou zveřejněny začátkem nového roku na http://www.insania.cz/, kde je v eShopu možné album objednat. Insanii můžete špehovat také např. na https://www.facebook.com/insaniacz. Za dobu víc než čtvrtstoletí existence získala tato svébytná formace řadu ocenění včetně Ceny Anděl za album „Rock´n´Freud“ (X Production, 008), oblibě se těší také v anketě rockových publicistů Břitva, kde vstoupila zároveň i do „Galerie legend“.

„Zapal dům poraž strom…“ obsahuje 12 nevergreenů:
Základy zla
Ať shoří v pekle všechny kapely světa!
Píšu ti švabachem
Ďábel pode mnou
Nejsvětější trojice
Sfoukni za mě svíci
Až se to tu otočí
Démoni jsou mezi námi
Božská komedie
Bioprodukt podsvětí
Polevil jsem v modlitbách
Neprojdou!

http://www.insania.cz/

http://bandzone.cz/insania

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *